Automaty za 10 000 Kč

Velmi klasický model s cibulovitou korunkou a krycím můstkem, tachymetrickou stupnicí, třemi sčítači a datumovkou. U nás ho vítáme jako nováčka, ale u našich západních sousedů, je už ve třídě do zhruba 10 000 korun zavedeným hráčem. Přitom nutno dodat tím, kdo nabízí bezmála výhradně automatické strojky. »

Německo

A. Lange Söhne Kdo by rád necestoval a protože jsme fandové hodinek, vynecháme pamětihodnosti a přírodní krásy a krátce představíme naše sousedy. »

Kdo s kým?

Certina DS1 Chrono Automatic Dokonce ani umístění stánků výrobců na největší výstavě hodinek v Basileji leckdy neprozradí spojitost mezi jednotlivými značkami. Tak třeba ze sousedství expozic Rolexu a Tudoru tak můžete usuzovat. Ale je tomu… »

Shorokov

Watch Leo Tolstoi Značka Alexander Shorokhoff asi nepatří mezi běžně známé. Když ale řekneme Poljot International, je to už jiné. V Německu, kde jsou tradiční ruské mechanické hodinky poměrně žádány, se usadil Alexander Shorokhoff. »

Letí luxus?

Yvan Arpa Už jste viděli hodinky za 24 012 000 korun? Jistě, tolik za Patek Phillippe Grande Complication jen tak někdo nedá. Tak tedy dobře, co takhle „jen“ 12 383 000 korun za Audemar Piguet, tedy přesněji model Jules Audemars… »

U Boat

Model z řaday Classico series používá strojek ETA 2824 a má průměr pouzdra 45 nebo 53 mm. Všechno to začalo v roce 1942, kdy měl hodinář Fontana dodat italskému námořnictvu návrhy a později dodávat speciální hodinky. Měly být určeny především pro členy speciálních jednotek – obsluhu ponorek. Sešlo z… »

Happy birthday!

Oslavenec Breitling uvedl několik výročních modelů, ale nejvýznamnější bylo uvedení vlastního strojku B01. Oslavencům je na místě blahopřát. Začínáme u těch, kteří letos slaví vpravdě významné jubileum. Postupně se pak dostane i na ostatní. »