BaselWorld 2012: Ochutnávky (Díl 4.)

Haldiman H2 Mezi velkými značkami, které se letos zúčastní basilejského veletrhu budou i menší, ale o to exkluzivnější hráči. Jedním z nich je i Beat Haldiman, který zde bude prezentovat svou novinku s názvem H2 Resonance. Již při… »

BaselWorld 2012: Ochutnávky (Díl 3.)

Antoine Preziuso GTS Grand Tourbillon Sport Hodinářský veletrh BaselWorld 2012 se blíží a proto přinášíme další tři novinky, které budou v Basileji k vidění. První pochází od známé hodinářské značky Antoine Preziuso. Tento extravagantní model se jménem… »

BaselWorld 2012: Ochutnávky (Díl 2.)

Blacksand White Sea Turtle Dnes vám přinášíme další novinky, které se objeví na letošním basilejském veletrhu a rovnou začneme značkou, která byla poprvé představena vloni právě během veletrhu. Ano, řeč je označce Blacksand, jejíž modely… »

BaselWorld 2012: Ochutnávky (Díl 1.)

Hydroscaph Steel GMT S nadcházející výstavou BASELWORLD 2012 jsme se rozhodli informovat o novinkách, které letos můžete na této největší světové výstavě hodinek vidět. První novinka patří těm, kteří si nedokáží představit život bez… »

GTE (Díl 3.): Co nás zaujalo

Arcadia použila historický strojek Valxoux, ale nové pouzdro bez lunet, vše obstarají dvě safírová sklíčka Šéf British Masters (Graham a Arnold & Son) pan Eric Loth nám řekl, že bez nezávislých hodinářských značek a hodinářů by nebylo švýcarského hodinářství. Tak tomu bezesporu je. Vždyť počet firem koncentrovaných… »

SIHH (Díl 3.): První dojmy

Pan Sintes představuje jak funguje strojek Montblanc Letošní ročník SIHH bychom zřejmě nazvali „klidovým“. Tedy alespoň po třech dnech maratonů tiskových konferencí a setkání. »

SIHH (Díl 2.): Ochutnávky novinek

Audemars Piguet Royal Oak Dnes vám přinášíme obrazovou ochutnávku novinek, které se právě prezentují na 22. ročníku SIHH, tedy na Salon International de la Haute Horlogerie. Této významné přehlídky luxusu se účastní 19 výzamných značek, z… »

GTE (Díl 2.): Jiný pohled

Antoine Preziuso GTS Nové prostředí výstaviště Espace Hippoméne přineslo pro výstavu GTE více noblesy, světla a světové úrovně. Ovšem pravda také podle našich informací zvýšení cen pro vystavovatele. Takže. Někteří si to rozmysleli, a… »

GTE (Díl 1.): Nezávislí

Antoine Martin s novinkou navazující na jeho věčný kalendář Chtělo by se na úvod říct – sláva nezávislosti. Právě nezávislí hodináři a firmy jsou podhoubím novinek, nových postupů, materiálů, designu… Proto oba předchozí ročníky výstavy GTE přilákaly až 6000… »

SIHH (Díl 1.): Začíná výstava luxusu

Nový Datograph od A. Lange & Söhne bude mít rezervu chodu 60 hodin 22. ročník SIHH právě zahájen. Leden tradičně zahajuje sprška špičkových hodinářských výstav. Všechny se konají právě teď v polovině ledna, a všechny v Ženevě. Luxus prezentuje výstava SIHH, kde má hlavní slovo… »