SIHH (Den 4.): Nový Excalibur a vylepšený Rieussec

Všimněte si dvou barev čísel hodin Kdo si vzpomene na památný meč krále Artuše, asi má blíže k romantice než k hodinářství. Ale nic proti tomu. V každém případě slavná řada značky Roger Dubuis, nositel jejíhož jména – slavný švýcarský hodinář… »

SIHH (Den3.): První model s novou ženevskou pečetí kvality

První Vacheron Constantin splňující nové normy Ženevskou pečeť kvality se značka Vacheron Constantin rozhodla maximálně využívat, přesněji splnit 14 základních kritérií, která je třeba naplnit, aby mohla být tato pečeť kvality pro výrobce z kantonu Geneve udělena.… »

SIHH (Den 2.): Panerai s rattrapante

Novinka Panerai Luminor s rattrapante Hned první prezentace značky Officine Panerai se tradičně odehrává za recepcí stánku symbolicky sestaveným z pláště ponorky nebo lodi s velkými viditelnými nýty. Připomíná to historii značky z italské Florencie, která… »

SIHH (Den 1.): Proč méně vystavovatelů?

23. ročník SIHH právě odstartoval V pořadí již 23. ročník SIHH (Salon Internatonal de la Haute Horlogerie) se otevřel 21. ledna (do 25. ledna), a koná se na výstavišti Palexpo v samotném sousedství ženevského letiště. Opětse jedná o přehlídku luxusu, o… »

GTE právě začíná

GTE právě začíná Leden je plný hodinářských výstav – hned tři se konají ve švýcarské Ženevě. Jde o luxusní SIHH (především uskupení Richemont Group), dále WPHH skupiny Franck Muller označované také jako Watchland, no a nejmladší je… »

Hodiny ze Schwarzwaldu: Umění německých i českých mistrů

Celodřevěné hodiny s černoleskou kotvou a kyvadlem zezadu Od poloviny října mají návštěvníci Muzea Českého krasu v Berouně možnost shlédnout ojedinělou výstavu, která představuje umění lidových hodinářů ze Schwarzwaldu. Kromě běžných a oblíbených „švarcvaldek“… »

Na stánku 4pm: Ohlédnutí za výstavou Hodiny a Klenoty

Mistr světa Lukáš Konečný 21. ročník mezinárodní výstavy Hodiny a Klenoty je za námi, a tak je čas připomenout si zajímavé okamžiky. Jedním z nich bylo setkání s profesionálním boxerem Lukášem Konečným, mistrem světa v lehké střední váze… »

21. ročník výstavy hodinek na Výstavišti Praha-Holešovice

Vitrínky v zádní části haly 21. ročník mezinárodní výstavy hodin, hodinek a šperků byl zahájen ve čtvrtek a skončil tuto neděli, a tak můžeme poskytnout první informace o tom, co bylo na Výstavišti Praha – Holešovice k vidění. »

Přijďte na výstavu Hodiny a klenoty

Fotogalerie výstavy Hodiny a Klenoty Je už pravidlem, že se v závěru září scházíme na Výstavišti v Praze-Holešovicích. Kdo? My – příznivci hodinek a šperků. Kde – jak bylo řečeno, v Průmyslovém paláci. Kdy – od čtvrtka 20. do neděle 23. září. »

Výstavy: Za šperky a drahokamy do Asie

Pozvánka na asijské výstavy od Gandhi Enterprises Pro ty, kteří sichtějí ještě na posledníchvíli dopřát trochu tepla a mají namířeno do Asie, máme dva tipy na zajímavé výstavy. 13. - 17. září se bude Bangkoku konat 2012 Bangkok Gems & Jewelry Fair, který je… »