Tak trochu jiný epos... Epos!

Tak trochu jiný „Epos”! Náš epický příběh nás nezanese do dob, kdy husarské kousky hrdinů neměly konců ani kdy hlavní roli příběhu sehrávali mytologičtí bohové či zamilovaní romantičtí básníci. Naopak. Dostaneme se do kruté reality… »

Krutý souboj o přežití: Lüm-Tec a jeho B1 Combat

Jako z bojiště - vše přežily jen hodinky Hodinky určené armádě vždy přitahovaly a v dnešní době se staly dokonce velmi žádaným doplňkem podnikatelů i sportovců. Velkou roli samozřejmě sehrály hodinky určené pilotům, a to především díky svým… »

TAG Heuer: Formula 1

Kovový tah je praktický Další hodinky, které dorazily do redakce, pocházejí od švýcarského výrobce TAG Heuer z kolekce Formula 1 (z roku 2003), nicméně jsou stále v prodeji, stejně tak, jako jejich novější verze. »

Invicta na návštěvě u protinožců

Kdo více vydrží... V úvodu publikace „O značkách“ od předního britského odborníka na značky a branding či corporate identity Wally Olinse se lze dočíst, že „každé úspěšné podnikání má tři součásti: technickou nebo řemeslnou… »

Haurex Maestro

Označení na číselníku jasně říká, že jde o ruční nátah Image hodinek není vytvářená pouze designéry, hodináři či majiteli firmy, ale také celou řadou známých osobností, které je nosí. Za téměř každou značkou, která něco v oboru znamená, tak stojí celá řádka celebrit… »

Swiss Alpine Military by Grovana

Ani prach nevadí této časomíře Jelikož by hodinky, které nesou v názvu odkaz na švýcarskou armádu, měly opravdu něco vydržet, neváhali jsme je podrobit testu. A vybrali jsme je od známého švýcarského výrobce Grovana Watch Company. Místo, kde jsme se je… »

Revue Thommen Multifunctions Chronograph

Obr. 1 Celá kolekce Airspeed se pyšní designem, který přímo vychází z různých tvarů, které pilota v kokpitu obklopují, a to ať už se jedná o výškoměr nebo palivoměr. Je to dáno tím, že právě společnost Revue Thommen tyto… »

Beuchat Oceania

Obr. 1 Další hodinky v cenové kategorii do 10 000Kč, které prošly redakčním testem, pocházejí od francouzské hodinářské firmy. Jsou určeny milovníkům potápění, ale jejich design je předurčuje i každodennímu nošení. »

Není bagr jako bagr – Caterpillar & Lego

Obr. 1 Co mají společného pánské hodiny a výrobce hraček? No přece stavební stroje! Nebojte se, hned prozřete. Dnes jsme podrobili testu hodinky známého výrobce CATERPILLAR a stavebnici Technic společnosti lego LEGO®, konkrétně… »

S diamanty „po česku“

Chronograf od D.I.C. patří do dobré společnosti Vstup české společnosti Diamond International Corporation na trh s náramkovými hodinkami se opravdu nedal přehlédnout. A to nejenom díky velikému zájmu celebrit, které si je vybraly, či médií, které o této nové značce… »