Tikající intelektuál

Základní řada Patravi Člověk by se neměl opakovat, přesto to uděláme – tleskáme každé nové značce, která přijde na náš trh. Tentokrát tato slova patří hodinkám Carl F. Bucherer. »

Hodinky prezidentů

Model Anniversary Heart, který dostal Obama Příchod každé nové značky na český trh je na místě vítat potleskem, no, a když jde o proslulou značku, jakou bezesporu je švýcarský Vulcain, má téct šampaňské. Přesně tak to také bylo. »

Corum staví mosty

Antonio Calce CORUM CEO & Laurent Picciotto CHRONOPASSION Maloobchodník je nejlepším přítelem hodinářské značky a značka zase jeho! Zní to nadneseně, ale je to tak. To si uvědomil první rok ve funkci hodinářské firmy Corum působící Antonio Calce. Jeho reklamní kampaň a… »

Značka s příběhem

Ingersoll Bison N8 Je mnoho důvodů, proč po hodinkách sáhnete a vyberete si právě ony. Pro jejich značku, použitou techniku, materiál nebo cenu. Co jim dodává na jedinečnosti, je také příběh. Jejího vzniku, zákazníků, slavných… »

Francouzský originál

B.R.M. Tourbillon Jiného výrobce, jehož časomíry by byly do té míry spojeny s motocykly, nenajdete. Máme na mysli B. R. M., tedy Bernard Richards Manufacture. Francouzský výrobce nikdy nepředpokládal, že by založil vlastní společnost. Má… »

Freelook

Země původu - Francie, se nezapře. Chronograf je velmi elegantní, včetně kabošonu na korunce. Pětadvacet značek v portfoliu, dvacátá otevřená prodejna v obchodním centru Galerie Myslbek v Praze, to je krátká charakteristika zlínské společnosti Presence. Ta nabízí rovněž novou značku – francouzský Freelook. »

Automaty za 10 000 Kč

Velmi klasický model s cibulovitou korunkou a krycím můstkem, tachymetrickou stupnicí, třemi sčítači a datumovkou. U nás ho vítáme jako nováčka, ale u našich západních sousedů, je už ve třídě do zhruba 10 000 korun zavedeným hráčem. Přitom nutno dodat tím, kdo nabízí bezmála výhradně automatické strojky. »

U Boat

Model z řaday Classico series používá strojek ETA 2824 a má průměr pouzdra 45 nebo 53 mm. Všechno to začalo v roce 1942, kdy měl hodinář Fontana dodat italskému námořnictvu návrhy a později dodávat speciální hodinky. Měly být určeny především pro členy speciálních jednotek – obsluhu ponorek. Sešlo z… »