Zítra s úderem 12. hodiny otevře již potřiadvacáté své brány tradiční a v Česku jedinečná výstava Hodiny a klenoty.  V Průmyslovém paláci v pražských Holešovicích tak budou desítky vystavovatelů prezentovat produkty rozličných značek ze světa časomír a šperků. Chybět na výstavě nebude ani naše redakce, která s vámi sdílí vášeň k hodinkám již sedmým rokem.

Výstava Hodinky a klenoty začíná již zítra!

Takže, co na výstavě uvidíte? Příznivce vždy přesných hodinek s časem řízeným rádiovým signálem potěší prezentace značky Citizen, která letos představila cenově dostupnější variantu hodinek s vestavěným GPS přijímačem.

Seiko Astron GPS Solar znamenají vždy přesný čas bez ohledu na lokalitu
Tím se ale ještě dříve proslavil krajanský gigant Seiko. A to prostřednictvím stále širší kolekce Astron, které neodolal ani Novak Djokovic. Aktuální řada díky menšímu GPS modulu nabízí značně kompaktnější rozměry pouzdra, které se podařilo zmenšit až o 30 procent.

Epos, Edox ale i italský Locman

Mohutné potápěčské hodinky, střídmější kousky se skeletovaným číselníkem nebo i vyloženě elegantní a velmi štíhlé časomíry třeba s ukazatelem měsíčních fází. To je v kostce nabídka značky Edox.

Široké spektrum požadavků uspokojí i portfolio rovněž švýcarské společnosti Epos. Ta s převahou nabízí elegantní hodinky s rozličnými hodinářskými komplikacemi, jako je GMT, zobrazení velkého data pomocí dvou věnců nebo chronograf. Číselník často dává nahlédnout na srdce hodinek -  oscilátor, nezřídka je i skeletovaný a odhaluje se tak v celé své kráse.

Edox s ukazatelem data, dne, měsíce a měsíční fáze

Na stánku společnosti Emotio pak bude k vidění kolekce stále oblíbenější značky Locman se sídlem ve slunném italském městě Marine di Campo. na ostrově Elba. Levnější quartzové modely spoléhají na strojky Miyota, dražší ryze mechanické kousky pak dávají přednost kalibrům ETA.

Konzervativní návštěvníky by mohly oslovit časomíry s logem a.b.art, pro které je typický minimalistický vzhled, výborná čitelnost a štíhlá pouzdra. Pečeť Swiss made pak garantuje použití kvalitních strojků, které splňují stále přísnější kritéria.

Tuzemsko zastoupí Elton, Luděk Seryn i Granát

Své pevné a nezastupitelné místo na výstavě samozřejmě má Elton hodinářská, která vyrábí i vlastní mechanické strojky a její někdejší sportovní model Orlík se zaručenou vodotěsností využívala v 60.letech minulého století i armáda.

Patrioty potěší i výstava ručně vyráběných hodinek SERYN WATCHES z dílen mohelnického hodináře Luďka Seryna, který si pro návštěvníky připravil také jistě zajímavou přednášku s názvem "Hodinařina a výroba hodinek".

Stejně tak zajímavá bude expozice tuzemské značky Granát z Turnova s velmi širokou nabídkou šperků vyzdobených českými granáty.

Zájemcům o módní hodinky by pak neměl uniknout stánek společnosti Klenoty Aurum, která nabídne to nejlepší z aktuální kolekce značek Emporio Armani, Diesel, DKNY, Diesel, Fossil, Buberry nebo Michael Kors. Mnohé z nich přitom zaujmou také širokou paletou šperků.Do této kategorie přispěje také známý módní návrhář Osmany Laffita, který představí autorskou kolekci svých klenotů.

Bohatý doprovodný program

Program výstavy doplní mnoho dalších prezentací a chybět nebudou ani soutěže o různé hodnotné ceny. Zaujmout by mohla možnost se zdarma zvěčnit s replikou korunovačních klenotů, návštěvníci stánku Tradehill budou moci vyhrát luxusní pero. Nakupující se pak automaticky zařazují do slosování o luxusní hodinky.

Silverium uspořádá soutěž o stříbrné mince, kterou doplní o přednášky k tématu drahých kovů. Puncovní úřad pak majitelům šperků nabídne analýzu pro zjištění obsahu drahých kovů. Společnost Olympia potom, rovněž bezplatně, test vodotěsnosti hodinek.

Poutavá nepochybně bude výstava starožitných hodinek a to jak kapesních, tak i náramkových. K vidění budou historické kousky z produkce věhlasných manufaktur Omega, IWC, Longines nebo Doxa.

Ani milovníci luxusních hodinek tak nepřijdou zkrátka a navíc na ně budou čekat i mnohé aktuální modely. Minout by proto neměli například expozici společnosti Hubert Schedivy & Syn, kde budou moci obdivovat třeba i kousky švýcarské manufaktury Armin Strom, neméně zajímavé pak budou vystavené hodinky Vulcain, kterým se říká "hodinky prezidentů". Hodinářství Bechyně pak bude očekávat příliv fanoušků značek Tudor, Longines nebo Carl F.Bucherer, jejíž hodináři umí jako jedni z mála zhotovit kalibr s periferním rotorem.

Předplatitelé časopisu se mohou těšit na hodnotný dárek

Na stánku časopisu Hodinky a šperky si návštěvníci budou moci s členy redakce popovídat nejen o hodinářské problematice, noví předplatitelé pak k předplatnému jako dárek získají módní hodinky dle vlastního výběru v ceně 1 000 až 1 600 korun a těmi budou moci ihned ozdobit své zápěstí. Těšíme se na vás.