Ulysse Nardin je značkou, která se ve své době zrodu (1846) proslavila svými námořními chronometry, ostatně odtud pochází i ona kotva ve znaku. Její současnost je pak naprosto mimořádným příkladem vzestupu a nové zrodu, za nímž stál její majitel pan Rolf Schnyder.

Interiér nového butiku

Tato firma dále stojí na mimořádných osobnostech, jako je hodinář Ludwig Oechslin, technický ředitel Pierre Gygax nebo generální ředitel Patrick P. Hoffmann. Právě on přijel v minulých dnech do Karlových Varů, aby zde slavnostně otevřel monobrandový butik. První svého druhu ve střední i západní Evropě. Při slavnostním otevření za to poděkoval generální ředitel Ulysse Nardin majiteli značky Azra Luxury Watches & Jewellery panu Fikretu Osmanoviči a jeho týmu. On přišel s návrhem na otevření tohoto butiku. Teprve po Karlových Varech bude otevřen, navíc menší butik, ve Švýcarsku a Paříži.

Slavnostní otevření butiku

Samozřejmě, že butik je ve stylu, v jakém je zhruba 15 dalších po celém světě. To, co bude zákazníky přitahovat především, je nabídka. Je průřezem celé modelové řady značky. Od kusů, jako jsou řady Classico Collection, přes řadu Marine Chronometer (také s modely s vlastním strojkem UN-118 s křemíkovým vláskem a celkem 50 kameny v uloženích hřídelí).

Generální ředitel Patrick P. Hoffmann

Značku proslavila i řada Dual Time, která dovoluje tlačítky na pozicích 8 a 10 nastavovat čas v druhé časové zóně vpřed i vzad.

Model Freak

No a v karlovarském butiku nechybí ani unikátní kusy jako Le Alexander Great  s minutovou repeticí nebo Moonstruck (500 kusů, cena kolem 2,7 milionu Kč). O posledním kusu píšeme podrobně v novém čísle časopisu Hodinky & šperky, které se v následujících dnech objeví na stáncích.

Marine Chronometer Manufacture

Alexander The Great