Nedlouho po konání celosvětové výstavy hodinek a šperků Baselworld, v druhém dubnovém víkendu, uspořádala společnost Fast ČR tradiční setkání svých prodejců a fandů značek, které na českém trhu zastupuje, a to na tradičním místě – centru Tři věžičky u Jihlavy.

Centrum Tři věžičky patřilo Fastu

Bylo z čeho vybírat

Bezmála 2000 vystavených hodinek dalo jasnou představu o tom, co společnost Fast ČR aktuálně na českém trhu nabízí od hodinářských firem: Casio, Doxa, Saint Honoré, Cover, Elysee, Swiss Military, Naf Naf, Elite, Gant, Len. Nox, Sencor, Secco…

Nabídka značky Doxa

Limitovaná edice 25 kusů od Doxa s mechanickým budičkem

Doxa Trofeo TC-Evolution

Asi málo kdo by očekával, že necelé dva týdny po konání Baselworldu a světové prezentaci uvidí světové premiéry i v Jihlavě. Přece. Pokud pomineme fakt, že expozice značky Doxa vítala hosty plakáty dvou kusů limitovaných edicí ke 125. výročí značky Doxa, pak tu bylo ještě jedno připomenutí. Výročí značka kromě modelů 8 Days s vlastním, původně kapesním strojkem, oslavuje elegantním modelem s GMT, ale také jen 25 kusy modelu s historickým vlastním strojkem s mechanickým budíčkem. A právě ten, ve zlatém pouzdře, jsme měli možnost obdivovat. Kromě jiného je unikátní i tím, že alarm je řešen kladívkem bijícím na ozvučnou spirálu (místo do kolíčku) a navíc vše kombinuje s datumovkou. Výjimečný sběratelský kus.

Největší byla expozice značky Casio

Krásnou historii i současnost samozřejmě mají i potápěčské modely SUB, například SUB 4000T Professional se strojkem ETA 2897 s ukazatelem rezervy chodu a safírovou jednosměrně otočnou lunetou. Jak jsme se dozvěděli od Jana Čížka, zástupce značky ve společnosti Fast ČR, novinkou je model Trofeo TC-Evolution v titanu nebo v kombinaci se zlacením. Na opačném konci cenového spektra stojí modely Trofeo s quartzovým strojkem (10 500 Kč). Se zájmem kupujících se setkává i ultra tenká řada Slim v ceně okolo 6000 Kč. Mezi dámami je zájem o Grafic s červenými ručkami.

Dámy vybírají, objednávají

Na novinku značky Casio představenou před pár dny v Basileji, kombinující příjem signálu ze 6 vysílačů a satelitního družicového signálu, si ještě musíme chvíli počkat, ale i tak bylo z čeho vybírat. V centru pozornosti byl G-Shock MT-G (písmena znamenají Metal Twisted), tedy s celokovovým pouzdrem i tahem a vodotěsností 200 m. Výrazný kus nabízený v barvě oceli, v černém provedení a limitované edici v kombinaci se zlatou barvou. U vystavené ocelové verze byla cenovka 25 999 Kč a cedulka Premium.

Casio G-Shock MT-G

Casio G-Shock MT-G

„Speciální, především technicky mimořádně vyspělé kusy, budeme do budoucna nabízet jen prostřednictvím vybraných prodejců, kteří budou mít náležitě proškolený personál“, vysvětlil nám člen vedení společnosti Fast ČR pan Tomáš Ježek. „Chceme naši vyspělou techniku náležitě předvést, nabízet těmi, kdo jí rozumějí, umějí nabídnout, vysvětlit.“

Tomáš Ježek nás seznámil s novinkami společnosti Fast ČR

Do takové řady patří třeba GW 3000B (6990 Kč), novinky GW-A1100  se Smart Access, tedy kromě jiného s multifunkční elektronickou korunkou a dalšími technickými zajímavostmi.

Novinka Casio řady GW-A1100

Mezi přitažlivé kusy patří řada Edifice s modely spojenými se stájí F1 Red Bull jako EFR 534 RB-1A (novinka za 4790 Kč) a další z této řady.

Dámská řada Sheen je nabízena s novými kusy 4512D-2A (4490 Kč) s bílou nebo černou lunetou z keramiky.

Sportovně laděné modely Gant

Značka Gant, jak jsme se dozvěděli od Davida Pinkase, letos vsadila na: pouzdra barvy zlata a sportovní modely. To se týká například řady Milford, která patří k přitažlivým pro zákazníky. Konkrétně model W105814 v kombinaci zlaté a modré je výrazný kus, stejně jako další Bedford (opět v modro-zlaté kombinaci). Letní barvy modrou v kombinaci s ocelí nebo oranžovou a ocel nabízí populární Seabrook. Velmi hezkou klasikou je pak tříručkový Covingstone s datumovkou a zobrazením dne v týdnu.

Zlaté PVD modelu Milford

Chlapský styl je charakteristický pro Swiss Military a jeho novinka kombinující quartzový chronograf s velkým datem a retrográdním zobrazením dne v týdnu v ceně kolem 10 000 Kč je dobrou volbou.

Swiss Military Chrono

Pařížský styl zastupuje v nabídce Fast ČR značka Saint Honoré, která se nevyhýbá ani sportovní eleganci. Například velmi zajímavým modelem s tahem a pouzdrem z matové keramiky. Model z řady World Code je za 20 600 Kč.

Pařížský styl u Saint Honoré

Švýcarský Cover láká dámy modely „zasypanými“ Swarovského krystaly, značka Elite jemnými kusy s keramickými lunetami (3800 Kč), na pestrosti staví francouzský Naf Naf… Prostě pro každého něco.