V roce 1963 začal Jack W. Heuer, syn Charlese-Edouarda Heuera, pracovat na novém chronografu, jenž měl být určen pro řidiče a milovníky rychlých vozů. Dlouholetý fanoušek motorportu přesně věděl, co takový model potřebuje: velký, snadno čitelný číselník a pouzdro, které bude nejen odolné vůči nárazům, ale také vodotěsné. O rok později byl poprvé představen legendární model Carrera, jehož název vycházel z legendárního závodu Carrera Pan Americana - náročného pětideního závodu napříč Mexikem, který byl dlouhý 3300 kilometrů (2100 mil).

Tag Heuer Carrera Calibre17 Jack Heuer 80th Birthday

O tom, jak byl první model Carrera úspěšný, svědčí i to, že nechyběla snad na jediném zápěstí řidičů Ferrari Scuderia. Model Carrera nosily legendy jako Carlos Reutemann, Clay Regazzoni, Jacky Ickx, Jody Scheckter, MarioAndretti, Gilles Villeneuve, či Nicky Lauda. Úspěch modelu Carrera přetrvával i v sedmdesátých letech, kdy bychom jej našli na zápěstí legend, jakými byli John Surtees, Jo Siffert, Ronnie Peterson, Denis Hulme, či nezapomenutelný Emerson Fittipaldi.

Jack Heuer s novou limitovanou edicí na zápěstí

Není lepší způsob, jak oslavit letošní osmdesátiny Jacka Heuera, než vypuštění limitované edice kultovního modelu Carrera. Tato novinka se designem vrací ke svým kořenům. V pouzdře o průměru 41 mm se usídlil klasický bicompax - tedy chronograf se dvěma sčítači, které se nachází na pozici 3 a 9. Milovníci modelu Carrera jistě ocení i návrat klasického loga Heuer, které se poletechvrátilo na číselník v šedé barvě. Hodinky pohání strojek Calibre 17.

Druhá verze novinky na ocelovém tahu