Značka Jaeger-LeCoultre je už pátým rokem partnerem Benátského mezinárodního filmového festivalu, stejně jako letošního. Jeho hostem byl slavný Sylvester Stallone. Slavných jmen bylo přítomno mnohem více, jako například herec Colin Firth, Diane Cruger, Eva Mendes a Caliber 101.

Colin Firth

Sylvester Stallone

Že neznáte „herce“, který by se jmenoval Caliber 101? Určitě ano. Jde totiž o strojek, který je dodnes (poprvé se objevil v roce 1929) uznáván jako pravděpodobně nejmenší mechanický strojek na světě. Jeho unikátnost je taková, že právě on byl v hodinkách značky Jaeger-LeCoultre, které měla na zápěstí Alžběty II, když byla v roce 1953 korunována anglickou královnou.

Diane Kruger

Eva Mendes

Dodnes, tedy 80 let se strojek vyrábí, ale jen skuteční mistři jeho pouhých 98 dílů umějí sestavit, takže produkce ročně v průměru dosahuje 50 kusů. Díly jsou vměstnány do prostoru jen 0,2 cm krychlového. Přitom mechanismus má frekvenci 21 600 kmitů za hodinu.

Jaeger LeCoultre Hybris Mechanica

Na benátském festivalu byly předvedeny jak dobové kusy, tak i dvě reedice. Z „běžných“ hodinek Jaeger-LeCoultre se pak radovali laureáti festivalu. Dostaly model Reverso s vyrytým lvem na spodním víčku.

Jaeger LeCoultre Hybris Mechanica - Grande Sonnerie

Zájem o produkci vedl značku k tomu, že se v příštím roce prostory firmy v městečku Antoine rozšíří celkem o 9000 m2.