Redakce časopisu Hodinky & Šperky přináší všem svým čtenářům novinku v podobě tabletového magazínu HodinkyPlus. Ten bude od nynějška dalším pravidelným zdrojem zajímavých informací z hodinářského světa. Magazín je na příslušných portálech ke stažení zcela zdarma.

Titulní stránka nového hodinářského měsíčníku HodinkyPlus

Boom tabletů přinesl krom pohodlnějšího prohlížení webových stránek a fotografií také lepší práci s kancelářskými dokumenty. Velké jemné displeje jsou vhodné i ke čtení elektronických knih a samozřejmě časopisů.

Magazín HodinkyPlus z produkce vydavatelství Watch Star Media s.r.o. je v Česku jediný svého druhu, oproti zavedenému tištěnému titulu Hodinky & Šperky nabízí odlišný obsah a využívá možností dotykových gest k rozličné interakci a zobrazení atraktivního obsahu (fotografií a videí, schémat, technických parametrů dané časomíry apod.).

Ukázka z prvního čísla magazínu Dozvíte se vše o téma GMT

V prvním čísle magazínu se dočtete třeba o neobvyklé a stále širší kolekci Square Wheel od Maurice Lacroix s jedinečným soukolím, jehož součástí je čtvercové kolo.

Jacob & Co. zase představuje trojici časomír s královskou komplikací tourbillonem, z nichž jedna je okořeněna minutovou repeticí a další se chlubí retrográdním zobrazením minut a skokovou indikací hodin (tzv. jumping hours).

Neunikne vám ani novinka T-Touch Expert Solar z dílen Tissotu, u níž je známá soupiska oblíbených funkcí (výškoměr, teploměr, kompas, chronograf, budík, časovač) vůbec poprvé korunována solárním nabíjením.

Tissot má novinku se solárním napájením Atraktivním tématem je i původ názvů a log

Na stránkách magazínu dále zjistíte původ log některých známých hodinářských manufaktur, Novak Djokovic se pak pochlubí novými Seiko Astron, hodinkami s vlastnoručním podpisem, u kterých vždy přesný čas kdekoli na světě hlídá GPS modul. Téma GMT pak objasní problematiku časových pásem. A to zdaleka není vše.

Chcete-li se dozvědět více, hledejte v App store nebo Google Play nový magazín HodinkyPlus.