Francouzské město Cannes tento týden již po sedmašedesáté ožilo každoročním filmovým festivalem. Tato prestižní událost není jen přehlídkou těch nejzajímavějších filmový počinů, své pevné místo v jeho programu mají také promenády hvězd stříbrného plátna po červeném koberci, které krom dokonalého líčení a šatů předvádějí aktuální kolekci šperků značky Chopard. Ta je oficiálním partnerem festivalu již od roku 1998.

Španělská herečka Paz Vega

Speciálně k filmovému festivalu v Cannes vzniká každoročně jedinečná kolekce šperků s příznačným názvem " Red Carpet“ (Červený koberec). Ta čítá 67 šperkařských kreací vzhledem k ročníku 67.

Vrcholem řady je set s názvem Riviera, kterou tvoří náhrdelník z 18 kt bílého zlata s diamanty o hmotnosti 22 karátů spolu s diamanty s brusem markýzy, jež napodobují úsměv Madame de Pompadour. Dominantním prvkem náhrdelníku jsou pak velké diamanty hruškovitého tvaru o celkové hmotnosti 81,9 karátu.  Set doplňují podobně laděné náušnice.

Chopard Riviera set Náhrdelník Chopard z 18kt zlata

Další náhrdelník je opět z bílého zlata ryzosti 18 karátů a tvoří jej 81 safírových kamenů, vybroušených do tvaru slzy, které se střídají se třiašedesáti stejně tvarovanými diamanty o celkové hmotnosti 12,58 karátu. Některá z hvězd stříbrného plátna pak svoji ruku ozdobí prstenem (18 kt bílé zlato) s ametysty, safírovými kameny a rubíny. Zájem mezi celebritami bude také o zlaté náušnice tvořené celkem 62 ametysty hmotnosti 33 karátů.

Prsten Chopard Náušnice Chopard s ametysty

MFF v Cannes to je i přehlídka krásných žen se šperky Chopard

Letos se na promenádě po červeném koberci objeví držitelka Oskara Hillary Swank (za výkon boxerky v dramatu Million Dollar Baby). Nepřehlédnutelná bude také argentinská herečka Bérenice Béjo nebo dokumentaristka Livia Firth, kterou do Cannes doprovodí její manžel britský herec Colin Firth.

Kendall Jenner se šperky Chopard Herečka Jane Fonda

Šperkařské novinky Chopardu uvede také nestárnoucí Jane Fonda, scénáristka Sofia Coppola,  olympijská vítězka v desetiboji Američanka Kendall Jenner a chybět nemůže ani oblíbená herečka Juliana Moore. Na proslulý červený koberec se vybavena náušnicemi a prstenem s diamanty vydala i čínská hvězda filmu Ziyi Zhang. Některé aktuální fotografie z přehlídkového mola celebrit se šperky Chopard vám přineseme na našem webu.

Juliana Moore Ziyi Zhang v Cannes