Značka Alexander Shorokhoff asi nepatří mezi běžně známé. Když ale řekneme Poljot International, je to už jiné. V Německu, kde jsou tradiční ruské mechanické hodinky poměrně žádány, se usadil Alexander Shorokhoff.

Watch Leo Tolstoi

Přestože si od roku 1994 Poljot International vede dobře, rozhodne se o 9 let později prezentovat svoji vlastní značku. Kolem sebe soustředil hodináře, rytce a designéry, aby na základě mechanických strojků Poljot postavil nové modely. Možná trochu vzletně chce do hodinek vtělit ruskou duši a to díky kvalitě Made in Germany. Konečná kompletace se totiž provádí v Alzenau nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Poslední kolekce zahrnuje model Pjotr Čajkovský. Je s mechanickým alarmem, hraje melodii slavného skladatele a lze díky pantu na pozici 6 hodinky vyklopit a tam pozorovat chod strojku. Tím je v případě dalšího modelu Pjotr Dostojevský švýcarský mechanický strojek s automatickým nátahem Soprod 9060 vycházející z ETA 2892 o průměru 25,6 mm a výšce 5,1 mm, s 21 kameny a frekvencí 28 800 kmitů/h.

Leo Tolstoi

Letošní novinkou je provedení s ručně rytými zlatými díly strojku viděného spodním průhledovým safírovým sklíčkem. Tomu odpovídá cena kolem 6000 euro. Do třetice připomeneme skeletonový Chronograph Lev Tolstoj. Náročná ruční rytina mostů a dalších viditelných dílů skeletonu zabere mistrovi rytci deset dnů. Dalších 500 hodin vynaloží hodináři na to, aby model nesl oprávněně označení chronograf.