Tentokrát se nám na testování dostal Hirsch Jumper. Jde o sportovní řemínek, jehož povrch pokrývá plastická struktura charakteristická pro buvolí kůži. Řemínek pochází z dílen rakouské společnosti Hirsch, ve kterých se kůže zpracovává již od roku 1765.

Hirsch Jumper

Materiál řemínku je kvalitní teletina černé barvy s kontrastním prošitím sytě červenou nití. Tento kontrastní prvek řemínek oživuje a dává mu šmrncovní sportovní (dalo by se také říci mladistvý) vzhled. Jumper se však sportovně netváří jen na oko, ale díky speciálnímu zpracování kůží je voděodolný a má zvýšenou rezistenci vůči lidskému potu.

Informace o řemenu Hirsch Jumper jsou uvedeny na spodní straně

Spodní stranu řemínku tvoří hladká světlá rukavičkářská kůže s jemnou strukturou. Na rubové straně je označení výrobce, informace o typu řemínku a šířce. Zatímco na lícové straně je barva prošití kontrastní, na rubová straně sotva zaznamenáme pouze nenápadnou přírodní nit.

Povrch řemenu Hirsch Jumper je tvořen zdařilou imitací buvolí kůže

Lícovou stranu řemínku zdobí zdařilá imitace vzoru buvolí kůže. Příčný profil je klenutý.

Tloušťka řemenu Hirsch Jumper se směrem od pouzdra pomalu zužuje

Tloušťka řemínku se směrem od pouzdra pomalu zužuje z 5 na 2,5mm. Díky tomu je u pouzdra dostatečně masivní a u spony, kde se ohýbá, je příjemně měkký. O správné upevnění na ruce se stará trnová spona a dvě provlékací oka, která spolehlivě zajistí to, aby přečnívající část řemínku byla svém místě. Typická Hirsch spona má zajímavý tvar a je vyrobena z leštěné nerezové oceli. Spona má příjemný tvar, díky němuž na ruce nepřekáží.

Pohodlná trnová spona

Systém jejího uchycení pomocí pružné osičky umožňuje výměnu za jinou sponu odpovídající velikosti. Díky spíše menší tloušťce v zapínací oblasti je možno použít například motýlovou sponu, která je k řemínku šetrnější než trnová.

Zapnutý řemen Hirsch Jumper

Tento výrazný sportovní řemínku ocení zejména majitelé hodinek, jejichž číselník nebo ručky obsahují nějaké červené prvky. Na přiložených fotografiích můžete u dvou typů hodinek posoudit, jak jim tento řemínek sluší.

Řemen ocení také majitelé hodinek, kteří mají rádi červené doplňky a od své tikajícího doplňku vyžadují sladěnost s ostatním oblečením (červená kravata, vesta, řemen, boty popř. něco jiného).

Jak sluší hodinkám?

Hirsch Jumper na leteckých hodinkách 1

Hirsch Jumper na leteckých hodinkách 2

Hirsch Jumper na leteckých hodinkách 3

Hirsch Jumper na leteckých hodinkách 4

Hirsch Jumper na sportovních hodinkách 1

Hirsch Jumper na sportovních hodinkách 2

Hirsch Jumper na sportovních hodinkách 3

Závěrem bych chtěl poděkovat společnosti StrapShop (http://www.strapshop.cz), která řemínek na testování zapůjčila.

Vít Černý