Jedinečná výstava SEW se nezadržitelně blíží, brněnský hotel Best Western Premier totiž přivítá všechny  příznivce výjimečných hodinek již příští pátek. Rozhodně je nač se těšit, návštěvníci budou moci obdivovat i takové hodinářské skvosty jakými bezpochyby jsou hodinky z dílen Armin Strom. Dnes již legendární Doxa předvede třeba obří hodinky s osmidenní rezervou chodu a světovou premiéru si na výstavě odbude jedinečný model Invertum, pod kterým je podepsána dvojice slovenských hodinářů Molnar Fabry.

Výstava Salon Exceptional Watches proběhne v Brně již příští pátek a sobotu

Armin Strom
Česká premiéra. Šanci vidět zatím poslední z modelů řady Gravity, která je ostatně jako celá produkce švýcarské značky Armin Strom, postavená zásadně na vlastních strojcích, ještě zákazníci v Čechách neměli. V Brně na výstavě SEW tuto možnost dostanou. Model Gravity Date s kalibrem ADD 14 kombinuje automatický nátah s mikro-rotorem s ručkou zobrazující datum a indikátorem dne a noci. Rezerva chodu 5 dnů. Manufakturní strojek.

Manufakturní kalibr ADD4 z produkce Armin Strom s mikrorotorem


ArtyA
Osobnost světa hodinek. Yvan Arpa patří mezi ty tvůrce, které zná doslova celý hodinářský svět. Jeho jedinečnost je i v tom, že do hodinářství vrací emoce. Nebojí se svými hodinkami říct: Bye Bye Euro. Nebo vyjádřit obdiv k hudbě modelem Guitar Collection, který má poprvé v historii tvar elektrické kytary s funkčními „kolíčky“. Do České republiky se jeho kolekce přijede představit vůbec poprvé. A snad i samotný tvůrce. Možnost ojedinělého setkání.

ArtyA The Son of a Gun Russian Roulette

Doxa
Největší hodinky výstavy. Ve stejný okamžik, kdy budou mít prodejci značky Doxa první možnost v Čechách vidět novinky letošního roku, je spatří také návštěvníci SEW. Jedná se o celou sérii modelů, kterými značka slaví 125. výročí své existence. Unikátem je například model 8 Days Manufacture s průměrem pouzdra 57 mm. Pokud po některém z nich zájemce sáhne a koupí si ho na výstavě, bude mít jistotu, že na celém světě bude jen 125 lidí se stejnou časomírou. Výjimečnost zaručena.

In-house strojek Doxa se chlubí 8denní rezervou chodu, uložen je pak v obřím 57mm pouzdře

Molnar Fabry
Světová premiéra. Tu si na brněnské výstavě SEW odbude nový model dvojice hodinářů Michal Molnár a Igor Fábry z Banské Bystrice na Slovensku. Vůbec poprvé totiž představí veřejnosti kus nazvaný Invertum, který doslova před několika dny dokončili. Hovoříme o unikátu i proto, že jde o strojek „naruby“, tedy s umístěním oscilátoru tak, aby ho mohl každý obdivovat přes čelní sklíčko. Naopak pérovník je vidět skrze sklíčko nejen v dýnku, ale i ve víčku samotného bubínku. Originál.

Slovenští hodinářští mistři Molnar a Fabry předvedou unikátní model Invertum

TechnoMarine
V Čechách poprvé. Značka zrozená z radosti ze života chce i českým fandům časomír nabídnout přitažlivé hodinky, které prostě udělají majiteli radost. Rozhodně ho také odliší, protože tohoto výrobce v ČR ještě nikdo nepředstavil. Stane se tak teprve na brněnské výstavě SEW. Kdo stejně jako zakladatelé této firmy milují například moře, mohou si pořídit kus z řady BlackReef s voděodolností do 500 metrů. Radost z hodinek i života.

Značka TechnoMarine byla založena v St.Tropez

Tudor
Slavná značka. Její historie, tedy například spojení s Rolexem, stejně jako dnešek, velmi zdařilé modely řady Heritage, z ní dělají magnet pro fandy hodinek. O to více, že značka svoji nabídku moderních retro modelů neustále doplňuje. Naposledy například o model Heritage Style. Návštěvníky výstavy SEW ale čeká překvapení – nejen hodinky, které se zrodily ze spolupráce s designéry slavné italské motocyklové značky Ducati, ale i … No, nechejte se překvapit.

Tudor Advisor

Vulcain
Moravská premiéra. V moravské metropoli bude poprvé k vidění hned několik nových modelů této značky, která se proslavila svým světovým prvenstvím při uvedení mechanického budíčku v náramkových hodinkách. Tentokrát se příznivci hodinek mohou těšit například na originální pilotní chronograf, jehož mimostřednou sekundovou ručku nahrazuje disk s leteckou symbolikou pruhů na přistávací dráze. Slavný Cricket, mechanický alarm, samozřejmě chybět nebude.

Model Aviator Instrument s chronografem zaujme netradičním zpracováním sekundové ručky