Na začátku května letošního roku byl otevřen další nový evropský concept store světového jména i věhlasu - BUTIK OMEGA. Na prestižní pražské adrese - Staroměstském náměstí 6, se můžete přesvědčit o kvalitě a zručnosti švýcarských hodinářských mistrů, kdy unikátnost zpracování podpořená nejnovějšími technologiemi otevírá dveře budoucnosti měření času.

Na začátku května byl v Praze otevřen nový butik značky Omega

Pan Stephan Urquhart, prezident společnosti OMEGA uvedl: „Jsme velmi rádi, že naše celosvětová síť butiků OMEGA má nového člena. Navíc umístění butiku na tak strategickém místě, jakým je Staroměstské náměstí, skvěle zapadá do naší celkové obchodní strategie, jež má za cíl, abychom byli se svými obchody přítomni na nejprestižnějších adresách po celém světě.“

Franšízovým partnerem a provozovatelem butiku OMEGA je společnost KVEDU Praha, vlastněná rodinnou firmou DUŠÁK, patřící k významným českým obchodníkům s hodinkami a klenoty.

Interiér nového butiku Omega

Otevření butiku OMEGA je významným krokem v rozvoji podnikání rodiny Dušák v hodinářské oblasti, která letos oslaví 20. výročí působení na českém trhu.

Vedle provozování dvou prodejen KLENOTNICTVÍ DUŠÁK, s vlajkovou lodí Na Příkopě 17 na Praze 1 a v OC Arkády Pankrác na Praze 4, je již sedmnáct let výhradním distributorem značky OMEGA na českém a slovenském trhu.

Interiér nového butiku Omega

Od roku 1994 má firma DUŠÁK status autorizovaného servisu OMEGA Worldwide Service. „Je nám ctí a významným ohodnocením naší letité práce, že se společnost The Swatch Group na nás obrátila s nabídkou partnerství v projektu „OMEGA boutique“, řekl majitel Klenotnictví Dušák Zdeněk Kverka. A dále dodal: „Tento projekt je pro nás velkou výzvou a vážíme si zařazení Prahy do seznamu zásadních obchodních lokací celého světa.“

Markéta Dušáková a Zdeněk Kverka v nově otevřeném butiku Omega

Slavnostní otevření butiku OMEGA Praha proběhla na začátku října 2012 za účasti čelních představitelů firmy OMEGA, majitelů Klenotnictví Dušák a známých osobností českého kulturního a společenského života. Oficiální část ceremoniálu byla doplněna o prezentaci unikátních kusů hodinek OMEGA dovezených do Prahy ze švýcarského města Biel, kde je umístěna kromě centrály společnosti Omega také jedinečná muzejní expozice této značky.

Zdeněk Kverka, Jiří Bartoška, Tereza Maxová, Jaromír Jágr a  Stephen Urquhart na slavnostním otevření

KROK DO SVĚTA OMEGA

V pražském butiku OMEGA vás přivítá odborně vyškolený personál s certifikátem „University of OMEGA“. Vybrat si zde můžete z nabídky pánských a dámských hodinek modelových řad Constellation, Seamaster, Speedmaster a De Ville, jež je obohacena o unikátní limitované a číslované kusy, výhradně dodávané pouze pro butiky této značky. Další a významnou předností butiku OMEGA v Praze, oproti ostatním prodejním místům, je prioritní distribuce novinek této značky.

Žhavou novinkou pražské prodejny OMEGA je i nová holografická vitrína, která, jako první v České republice, nabízí poutavou podívanou na statický produkt – hodinky – s 3D efektem. Ke zhlédnutí jsou nyní projekce s tématy: James Bond, Ladymatic a Planet Ocean. Připravuje se také téma, které je spojeno s letošními letními olympijskými hrami. Navazuje to na skutečnost, že od roku 1932 plní společnost OMEGA funkci oficiálního časoměřiče olympijských her a této role se ujala na olympiádě v Londýně.

Markéta Dušáková, Zdeněk Kverka, Jiří Baroška, Tereza Maxová a  Stephen Urquhart

Sortiment butiku se však nezaměřuje pouze na hodinky, ale pořídit si zde můžete i dámské a pánské šperky a doplňky – například manžetové knoflíčky – nebo také i luxusní kožené zboží a pánské vůně.

ZÁŘIVÝ A ELEGANTNÍ DESIGN INTERIÉRU A HISTORICKÝ ŠARM BUDOVY PRAŽSKÉHO BUTIKU OMEGA

V butiku najdete nejen hodinářské skvosty, ale i interiér prodejny láká na jedinečné zážitky. Jako podlahový materiál byl zvolen mramor, stěny upraveny technologií „benátský štuk“, naneseny v několika vrstvách pro docílení lesku a mokrého efektu. Skleněné plochy v barvě „champagne“ s dekorem decentního zlatavého provedení loga značky Omega vytváří jedinečný charakter celého prostoru. Nábytek je v provedení světlé dřevo a na křeslech a židlích je jemná kůže v barvě slonové kosti. Doplňkové části povrchů jsou laděny do bronzových odstínů. Lesklému efektu samostatně stojících vitrín napomáhá ručně řezané, postříbřené sklo. Vertikální hliníkové profily pak decentně napomáhají přechodům mezi skleněnými a dřevěnými povrchy. Přímé a nepřímé osvětlení v celém butiku OMEGA, včetně všech samostatně stojících vitrín i nábytku ve stěnách, je provedeno s použitím LED technonologií.

Butik se nachází na Staroměstském náměstí 6

Speciálně pro pražský Omega butik byly českou firmou Preciosa na speciální zakázku vytvořeny dva designové lustry nesoucí název „Pražská Omega“. Každý z nich tvoří 144 kusů skleněných trubek o průměry 22mm a vážící více než 130 kg. Svítidla Preciosa jsou prvkem, který v butiku OMEGA tvoří pomyslný most mezi stylem historické budovy, ve kterém sídlí a novějšími tvary, které je možné v prodejně vidět.

Historie budovy s adresou Staroměstské náměstí 6, kde je umístěn pražský butik OMEGA, je také více než zajímavá. Tento dům, bývalá Městská pojišťovna, byl vybudován podle návrhu architekta Osvalda Polívky, na místě tří zbořených barokních domů čp. 931, 932 a 933. Osvaldův návrh z roku 1899 dělil objekt pojišťovny do dvou celků, z nichž levý (západní) napodobil vzhled zbořeného domu „U zlaté hvězdy“. Tento plán uskutečnila roku 1901 firma Františka Schlaffera. Do konce roku 1910 byla pojišťovna rozšířena o několik dalších staveb. Fasáda do Staroměstského náměstí se dělí do dvou částí. Pravá s hlavním vchodem je třípatrová. Architekturu hlavního vchodu tvoří trojdílný novobarokní výklenek s toskánskými sloupy, štítem a balustrádou. Z bohaté sochařské výzdoby vynikají ženské busty (Ohně a Vody), pravděpodobně od Františka Procházky, sedící figuríny Volání na poplach a Hašení požáru od Bohuslava Schnircha a znaky města Prahy, masky a draci, vše zřejmě od Františka Kraumanna. Oblouk ve štítu zdobí mozaika od Františka Urbana. Levá část fasády je čtyřpatrová a dělí se do tří os. Přízemí je obloženo hnědým kamenem, v jehož drobných nikách jsou umístěny alegorické figury univerzitních fakult od Ladislava Šalamouna. Budova městské pojišťovny od Osvalda Polívky představuje význačný příspěvek do dějin novodobě architektury záměrně se přizpůsobující historickému kontextu.

(Tisková zpráva)