Letošní limitovanou spisovatelskou edici psacích potřeb věnoval Montblanc  Jonathanu Swiftovi, anglicko-irskému spisovateli, básníkovi a esejistovi, často považovanému za nejzásadnějšího anglofonního satirika.

Limitovaná spisovatelská edice Montblanc Jonathan Swift

Jonathan Swift se narodil v roce 1667 v Dublinu anglickým rodičům, ale jeho otec byl již při jeho narození po smrti, a tak byl vychován strýcem. Intelekt a ambice mu vysloužily titul z Oxfordské univerzity. Později se dal vysvětit knězem a stal se dokonce děkanem katedrály Sv. Patrika v Dublinu. Ostrý jazyk si vybrousil psaním politických pamfletů, brožur a článků pro časopis The Examiner. Jako bystrý pozorovatel, obdařený navíc  pronikavou inteligencí, poukazoval na  pochybnou morálku a společenské problémy své doby. Jeho břitký humor a kousavá satira se navážejí do anglických velkostatkářů a parodují spory církevních spolků. Nejznámější z více než třiceti děl Jonathana Swifta jsou bezesporu Gulliverovy cesty, vydané v roce 1726. Pod rouškou imaginárního cestopisu kritizují civilizaci, poměry v Anglii a relativizují sílu lidského rozumu.

Spisovatelská edice Jonathan Swift probouzí k životu smyšlený svět, do něhož Swift zasadil hlavního hrdinu románu Gullivera. Design edice je inspirován zejména prvním dílem knihy, kdy se Gulliver octne mezi trpaslíky.  Tělo pera je zhotoveno z prvotřídní černé pryskyřice zdobené kováním, jež má připomínat lano, kterým byl Gulliver spoután na pláži ostrova Liliputů. Víčko pera, rovněž z černé pryskyřice, nese podpis Jonathana Swifta a je vytvarované ve stylu Gulliverova třírohého klobouku. Klip pera potažený platinou je stylizován do podoby schodů, na něž musel vylézt král ostrova Liliputů, aby mohl s Gulliverem mluvit. Ručně vybroušený hrot pera z 14karátového zlata zdobí rytina královské armády ostrova Liliputů procházející pod Gulliverovými rozkročenými nohami.

Luxusní plnicí pero Jonathan Swift vyjde na 19500,- Kč

Spisovatelská edice Jonathan Swift je k dispozici v limitované edici s číslem exempláře vyrytým na víčku.

Spisovatelská edice Jonathan Swift je k dostání v butiku Montblanc a u autorizovaných prodejců. Kolekce zahrnuje plnicí pero (19 500 Kč), kuličkové pero (15 500 Kč) a roller (16 500 Kč) a manžetové knoflíčky (9 250 Kč).

Spisovatelská edice Montblanc, založená v roce 1992, každoročně oslavuje ikony světové literatury a jejich odkaz prostřednictvím limitované nabídky exkluzivních psacích potřeb. Hodnotu každé edice zvyšuje mistrovská ruční práce, jež je součástí výrobního procesu. Nástroje, které jsou vytvořeny speciálně pro výrobu dané edice, jsou posléze zničeny, čímž je znemožněna reprodukce těchto kusů.