Důvodem k oslavě nemusí být zdaleka jen rok vzniku hodinářské firmy. Názorným příkladem je trojlístek – Omega Speedmaster, TAG Heuer Monaco a Zenith El Primero. Co je spojuje? Je to přesně čtyřicet let, co všechny tři značky a jejich modely prožily slavné okamžiky. První z nich, značka Omega si například 21, července připomněla, že před 40. Roky na Měsíci stanul člověk a měl na zápěstí Speedmastery.

Omega Speedmaster Professional Moonwatch Apollo 11

Omega Speedmaster Professional Moonwatch Apollo 11

Právě je tomu čtyřicet let, co pravděpodobně první závodní jezdec Jo Siffert, coby ambasador hodinové značky Heuer, vyhrál závod s hodinkami Monaco na zápěstí. O rok později se točil slavný film Le Mans se Stevem McQueenem a on si je také zvolil. Sláva Monaca střemhlav rostla. Výroční edice stojí za to.

Výroční Zenith Vintage Anniversary

Zenith Monaco 40th Anniversary Re-edition

Dodnes je strojek El Primero značky Zenith etalonem přesnosti mezi chronografy. Co teprve, jak velký úspěch to byl v roce 1969, kdy se strojek objevil. Byl to jediný mechanický chronograf na světě, který byl schopný měřit s přesností 1/10 sekundy. Tomu samozřejmě odpovídá i do dnešních dnů výjimečně vysoká frekvence, a to 36 000 kmitů za hodinu. Okamžik si značka připomíná speciální výroční řadou.

Zenith Monaco Twenty Four Concept

Když na stanul Měsíci americký astronaut Buzz Aldrin, měl na zápěstí hodinky Omega Speedmaster. NASA si je vybrala po dlouhých a náročných zkouškách, kterými prošly v roce 1964. Na tento slavný model navazuje Speedmaster Proffesional Moonwatch Apollo 11 40th Anniversary Limited Edition se zlatým nebo stříbrným medailonem místo číselníku sčítače na pozici 9.

Zenith, první hodinky se strojkem Primero