Jestliže jsme začali oprávněně největším z hlavních 18ti hodinářských korporací – Swatch Group, pak zcela jistě druhé místo patří Richemont Group. Důvod? Už jen fakt, že součástí této skupiny je celkem 14 hodinářských firem, mnohé napovídá. A když řekneme, že jde o výhradně luxusní producenty časomíry, už není co dodat. A kdo, že patří do rodiny Richemont?

IWC Da Vinci

Získat nového člena rodiny luxusních výrobců hodinek, to není jen tak. Kde ho vzít? Vždyť je jejich přes zdání přece jen omezené množství. Zároveň jsou právě producenty drahých modelů svým způsobem více zranitelní. Jejich produkce je v řadě případů pouze v tisících kusech a každý výpadek, nemluvě o krizi má větší dopad. Také tyto důvody zřejmě přivedli do rodiny Richemont v nedávné době známou firmu Roger Dubuis.

Baume & Mercier Ilea

Baume & Mercier Ilea

V Roce 1995 ji společně založili jako Sogem (Société Genevoise des Montres) pánové Roger Dubuis a Carlos Dias. Silnou stránkou tohoto podniku se 450 zaměstnanci je vývoj a výroby vysoce komplikovaných vlastních strojků (celkem zhruba 30 mechanických kalibrů). Neudiví tedy, že ceny začínají od asi 15 000 eur a nechybí ani model za jeden milion dolarů. Přesně tak se jmenuje model, který už po několik let v jediném exempláři Roger Dubuis vyrábí. A do jaké společnosti se Roger Dubuis dostal?

A. Lange & Söhne, Baume & Mercier, Cartier, Dunhill, IWC, Jaeger-LeCoultre, Montblanc, Panerai, Piaget, Ralph Lauren, Roger Dubuis, Shanghai Tang, Vacheron Constantin, Van Cleef & Arpels.

Piaget Rectangle