Dokonce ani umístění stánků výrobců na největší výstavě hodinek v Basileji leckdy neprozradí spojitost mezi jednotlivými značkami. Tak třeba ze sousedství expozic Rolexu a Tudoru tak můžete usuzovat. Ale je tomu skutečně tak? Kdo je tedy s kým? O tom vám povíme mnohem více.

Certina DS1 Chrono Automatic

Těch největších, která doslova hýbou „tikajícím světem“, je celkem 18. Početně je největší zcela jednoznačně Swatch Group se svojí rovnou dvacítkou firem. My vás postupně seznámíme se všemi největšími koncerny hodinářských výrobců. Berte tedy seznam Swatch Group jako první předkrm.

Hamilton VenturaXXL Automatic

Dlouholetý prezident uskupení a její zakladatel Nicolas G. Hayek (19. 2. 1928) kdysi řekl: „Nemine dne, kdy by někdo nenabízel ke koupi další hodinářskou značku.”

Longines GrandeVitesse

Poslední velkou koupi uskutečnil on sám, aby v roce 2000 znovu uvedl do života umírající Breguet. Pokud jde o zřejmě zcela poslední „nákup“, už pod taktovkou syna N. Hayeka, jde o Tiffany. Nejedná se však o klasickou koupi, ale pronájem značky na 20 let s obcí na dalších 10 let. Pro zajímavost, řídí ji dcera zakladatele Swatch Group.

Rado True Chronograph Platinum Matt

Blancpain, Breguet, Calvin Klein Watches, Certina, Endura, ETA, Flik Flak, Glashütte, Original, Hamilton, Jaquet Droz, Léon Hatot, Longines, Mido, Omega, Pirre Balmain, Rado Swatch, Tiffany, Tissot, Union Glashütte.