Možná občas máme pocit, že vše podstatné a rozhodující v tikajícím světě se odehrává ve Švýcarsku, a ta největší uskupení jsou Swiss made. Chyba lávky. Italská Binda Group aspiruje na 8. největšího výrobce na světě.

Freestyle populární v USA

Ano, není proč se tomu vyhýbat – Binda Group (nese jméno po zakladateli, které zastupují vnuci Marcello a jeho bratr Simone) je zaměřena na módní zboží. Hodinky, které v jistém ohledu více sázejí na vzhled. Což samozřejmě ani náhodnou neznamená, že by například neměli mechanické hodinky. Ty najdete u značek Breil Milano, Breil Tribe, ale D & G nebo Ducati a Ducati Corse. A to nemluvíme o luxusní značce Montres Wyler Geneve, která skupině také patří. Byť je nyní v době krize její aktivita poměrně utlumena.

Hodinky Ducati řady Desmo

Vyšší řada Ducati One

Škoda, je to vskutku hodinářský vrchol v Binda Group. Pokud ale mluvíme o objemech, mají majitelé radost z Cheapand &Chic a Moschino, ale také jen rok staré akvizice – Genewe Watch. Za touto obchodní značkou se skrývá americká firma Advance Watch Group Ltd. Italové tak nejen vtrhli na americký trh, zde už jsou díky značkám Speedo nebo Freestyle (sportovní hodinky zvláště populární mezi surfaři West Coast). Jde o větší „sousto“. Celých 30 % obratu (asi 200 milionů dolarů) mají představovat právě obchody v USA. No, a aby toho nebylo dost, tak do portfolia Bindy patří nedlouho i licence značky Kenneth Cole, která jde v USA strmě vzhůru. Kromě toho má skupina hodinářské provozy asi s 1500 zaměstnanci také na Dálném východě. Takže se nedivme poměrně značným ambicím Binda Group. Generální ředitel Marcello Binda s bratrem Simone dodávají: "Spojení sil nás staví do rovných podmínek s globální kategorií gigantů a chceme stoupat až na osmé místo ve světovém žebříčku výrobců a prodejců hodinek a šperků."

Wyler FIGC Chronograph

Konkrétně, Binda Group plánuje zvýšit do roku 2015 příjmy z prodeje na 1 miliardu eur ročně. Binda skupina, založená v roce 1906, je italská jednička a evropský i světový hráč na 70 trzích. S prodejem přibližně 25 milionů hodinek ročně (nejen vlastních, je totiž distributorem řady značek jako Lorus, Seiko, GlamRock a dalších).

Binda Italia S.p.A.: Breil, Breil Tribe, D&G, Ducati, Geneva Watch Group, Moschino Cheap & Chic, Wyler Genève