Oslavencům je na místě blahopřát. Začínáme u těch, kteří letos slaví vpravdě významné jubileum. Postupně se pak dostane i na ostatní.

125 let. Kdo by neznal Breitling. Firma založená v roce 1884 proslulá svým spojením s leteckou tradicí, stejně jako chronografy, z nichž každý nese pečeť kvality COSC, přináší v letošním roce celou řadu novinek. Od takových jako je Navitimer 125 Anniversaire Edition Limitée, přes SuperOcean Edition Limitée, až po uvedení vlastního kalibru chronografu B01. Ten je zatím vsazen do modelu Chronomat B01.

Oslavenec Breitling uvedl několik výročních modelů, ale nejvýznamnější bylo uvedení vlastního strojku B01.

125 let. Bulgari se výroční sérií odkazuje na svého zakladatele, kterým byl Sotirio Bulgari. Kromě série klenotníků dostali slovo i hodináři této firmy. Ti vytvořili klasické modely typické pro tuto značku. Nás zaujal model osazený kalibrem BVL 250 . Toto číslo označuje počet komponentů vlastního kalibru s automatickým nátahem o průměru 25,6 mm a 32 kameny. Rezerva chodu činí 59 hodin a cena 29 000 CHF.

Bulgari má za sebou spíše klenotnickou historii, proto bylo pro něj tak důležité přijít s vlastními strojky. Výroční řada nese označení Sotirio Bulgari.

Bulgari zvolil pro svoje kalibry jasné číslování. Kalibr BVL 250 má 250 komponentů.

125 let. Na začátku byl mistr hodinář Christian Rüefli-Flury, který v roce 1884 založil v Grenchenu výrobu hodinek a registroval symbol značky – přesýpací hodiny. V tomto roce značka chrlí novinky. Po Grand Ocean Chronograph Automatic (94 500 Kč) je to výrazný regulatér Sea Dubai se strojkem postaveným na základě ETA 2892/A2 s modulem Dbois Dépraz (125 990 Kč). Poslední novinkou je čtyřhranný Classe-Royale Limited Edition Jackpot.

Přesýpací hodiny jsou symbolem značky Edox, která se silně angažuje v jachtingu a WRC.

125 let. Všechno začalo nejdříve noži. Karl Elsener, jehož potomek je stále ve vedení firmy, začal s jejich výrobou. Po doplněních názvu o jméno matky zakladatele se ustálil na Victorinox, či přesněji Victorinox Swiss Army. Roční výroba hodinek dosahuje čísla 700 tisíc a jde o třetího největšího importéra švýcarských hodinek do USA. Výročním modelem je Jubilée edition řady Infantry Vintage v červeném provedení v sérii 125 kusů.

Výroční model značky Victorinox Swiss Army je z řady Infantry Vitnage. Nabízí se v červeném a zeleném provedení.