Umělecké téma inspirované „Arabian nights“ se stává leitmotivem nové řady šperků Gioie et Co, společnosti s osobní vizí „fast fashion“ konceptu. Šperky této kolekce jsou vyrobeny z rhodiovaného stříbra, které bylo u některých modelů pozlaceno růžovým zlatem.

Šperky s ametysty. Náramek: 3670,- Kč Náušnice 1070,- Kč

Filozofie konceptu tzv. „fast fashion“ byla vždy součástní DNA této italské společnosti. Nicméně rychlost není všechno, Gioie et Co využívá současné trendy, odráží dlouholetou osobitost a pohrává si s nekonečnou představivostí. Šperky jsou vyrobeny ze stříbra v kombinaci s přírodními kameny, a díky svým neustále originálním variacím a inspirací v Islamic a Arabic Art se shledávají s velkou oblibou u dívek i žen, které milují pohádky Tisíce a jedné noci.

Prsten s ametystem vyjde na 2690,- Kč

Gioie et Co šperky jsou navrženy i vyrobeny v Itálii. Design vychází v inspirace různých stylů života, hraje si s barvami, tvary a snaží se zaměřit na architekturu a dějiny umění, které byly v průběhu mnoha staletí symbolem krásy a harmonie. Kolekci Gioie et Co najdete jako jedinou v České republice v klenotnictví a hodinářství Altman na Václavském náměstí.

Šperky s křišťály. Náhrdelník: 3200,- Kč Náramek: 1725,- Kč

Elisa Cosaro, designéra šperků Gioie et Co dlouho studovala arabesky, typické pro islámské umění, které můžete vidět v palácích, mešitách i nábytku, dále se věnovala kaligrafii, a pozornost věnuje také geometrickým vzorům a přírodním prvkům tak, aby vytvořila styl, zachycující ducha a sílu umění, které natolik obdivuje.

Náušnice: 1425,- Kč Prsten: 2450,- Kč

Podařilo se jí najít rovnováhu mezi propojením tzv. „fast fashion“, tedy rychle se měnící módou (podle trendů a sezóny), s nesmrtelností uměleckých řemesel. Vytvoření nové nadčasové kolekce, která nikdy nezestárne a neztratí na své kvalitě, je výsledkem Elisiny trpělivé práce a kreativity.

Tisková zpráva