Klenotnická firma Fabergé letos představila novinky, které rozšíří kolekci Matelassé. Nové přírůstky kolekce Matelassé zahrnují leštěné i matné prsteny, náušnice a náhrdelníky. Novinky budou k dostání v buticích Fabergé od 24. listopadu 2012.

Prsteny s diamanty v růžovém a bílém zlatě

Design novinek spojuje tradičního ducha značky s modernou. Kolekce Matelassé se nechala inspirovat nábytkem, který bychom nalezli v palácích Romanovců. Něžnost a intimnost modelů pak vychází z oblíbeného salónku císařovny Alexandry. Linka mřížoviny, která evokuje prošívání, pak odkazuje na klasický styl, který dominoval dekoračnímu designu od paříže po Sankt-Petěrburg. Design šperků kombinuje nostalgii opulentního nábytku z Belle Époque (Krásná doba), tedy z let 1890 až 1914, s moderním designem.

Prsteny Bandeau

Nejvýznamnějším přírůstkem do kolekce Matelassé je prsten Bandeau, který zaujme leštěným polštářkovým povrchem, zdobeným diamanty. Tento prsten je k dostání ve dvou verzích - opulentní široký prsten doplňuje decentnější štíhlejší varianta. K výběru jsou i různá provedení. Povrch může být matný, či leštěný, prsteny mohou být vyrobeny z bílého, či růžového zlata a osazeny diamanty, či barevnými drahými kameny. Cena prstenu Bandeau začíná na 5,335 $.

 

Prsten Bandeau je k dostání v různých variantách

Štíhlejší a decentnější verze prstenu Bandeau