V roce 1989 se Henrik a Charlotte Jorstovi přestěhovali do USA a i když to zní jako pohádka, první dveře, které se jim „otevřely“ byly na ministerstvu obchodu kam přišli se svojí vizí hodinek dobré kvality, puristického severského designu a přijatelné ceny. Výsledek? Za dvacet let je značka Skagen jedničkou na dánském trhu, ale úspěšná v 50 zemích, včetně Čech. Kdo je za tím?

Henrik a Charlotte Jorstovi

Dánský poloostrov, který dal jméno značce Skagen Designs, zůstává charakteristický pro hodinky Skagen. Herink Jorst vzpomíná na ty mořem uhlazené prosté kamínky na plážích a ty ho nechávají inspirovat pro modely značky. Dánská pravda říká: "Dělej věci jednoduše. Zjisti, co miluješ, a jdi tvrdohlavě za svou vášní." Kromě hodinek je to u Herinka tenis, je stále členem Mezinárodního tenisového klubu Dánska a klasická auta. Jeho sbírka čítá 21 vozů. Charlotte dokonale je zase přebornicí v jezdectví. Společně pak „přeborníky“ v puristickém designu. Taková je limitovaná edice pro rok 2009, která byla vytvořena osobně manželským párem.

20 let Anniversary Watch

Poprvé v historii značky ponese zadní strana pouzdra hodinek této limitované série též jejich podpis. Charakteristickými znaky jsou ultra tenká pouzdra a „síťové“ pásky z nerezové oceli ve stříbrném provedení. Mezi nové rysy patří moderní, zvětšený průměr s lesklými pouzdry a čistými kulatými číselníky. Ojedinělost limitované série 20 years Anniversary dotvářejí speciální boxy, v nichž jsou hodinky nabízeny.

Autumn Winter

Autumn Winter