Státníci jsou v mnoha případech nejlepšími „ambasadory“ hodinářských značek. Seznam těch prezidentů, králů a předsedů vlád je nekonečný. Takže spíše pro zajímavost – víte, jaké hodinky nosí Obama a čím píše Sarkozy?

Vulcain Revolution Dual-time

Mnohé hlavy států považují hodinky a psací pera za svoji vizitku. Takže není překvapením, že například Vladimír Putin je proslulý svými drahými hodinkami až po značku Breguet. Zdatně mu sekunduje italský premiér. Zároveň právě Putin ještě jako prezident znovu zařadil mezi dárky věnované zahraničním návštěvám ruské hodinky. Šlo o značku Denissov.

B.R.M. Tourbillon

Znovuobnovenou tradicí se chlubí o Barack Obama. Do jmenování prezidentem byl nejčastěji viděn s quartzovými hodinkami TAG Heuer řady 1500. Při inauguraci 20. ledna 2009 měl na zápěstí opět quartzový model od americké značky Jorg Gray pod označením JGC6500 Chronograph, které dostal od své ochranky. Ovšem obnovenou tradicí je převzetí hodinek značky Vulcain, které už v roce 1953 začal používat prezident USA Harry Truman. Tato tradice a spojení amerických prezidentů a značky Vulcain vydržela po dlouhé generace až po Billa Clintona. Obama se opět stal majitelem modelu Cricket Dual Time v poloskeletonovém provedení.

Populární B.R.M. R50

Od Francouze jen to francouzské! Takže od Nicolase Sarkozy dostávají zahraniční hosté francouzskou značku B.R.M. Což se snadno rozšifruje jako – Bernard Richards Manufacture. Skutečně jsme o ojedinělou firmu, která se pro letošní rok pochlubila kromě jiného prvním francouzským tourbillonem. Hodinky od B.R.M. kromě jiného dostal i Putin. I když sám majitel firmy pan Richards se tím nijak nechlubí. Pro něj je Elysejský palác zákazník jako každý jiný.

A čím že tito dva státníci píší?

B. Obama a N. Sarkozy

To zachytili fotografové při podepisování smlouvy na setkání G8. Obama i Sarkozy vytáhli prakticky totožná pera. Šlo o značku Visconti, model LE Divina. Jde o limitovanou sérii přesně 2009 kusů. Jde o exkluzivní nástroj z černého polymeru v kombinaci se spirálou z ryzího stříbra. Pro zajímavost dodejme, že vlastníky tohoto pera jsou: Silvio Berlusconi, Gordon Brown, Nicolas Sarkozy, Taro Aso, Barack Obama, Angela Merkelová, Dmitrij Medveděv, Stephen Harper… Pokud se jím chcete stát i vy, připravte si 26 660 Kč. Dámám se asi bude více líbit Roller Vicsonti Divina Royale Rose s tělem z něžné růžovobílé (Rose Peau D'Ange) pryskyřice spirálovitě osazené 275ti kusy křišťálů Visconti v kombinaci s doplňky pokovenými platinou. Cena 12 990 Kč.

Model Divina

Něco pro dámy

Psací potřeby Visconti

Tím se podepisují státní smlouvy