Letos v prosinci uplyne již deset let od ničivého tsunami, které v roce 2004 zpustošilo ostrov Haiti a připravilo o život na 230 tisíc lidí. Nadace Happy Hearts Fund spolu s klenotnickým domem Chopard proto v New Yorku uspořádalo vzpomínkový galavečer, kterého se zúčastnil nespočet známých osobností. Nechyběl někdejší prezident USA Bill Clinton, majitelka značky DKNY Donna Karren nebo prezident Haiti Michel Martelly.

Petra Němcová - zakladatelka nadace Happy Hearts Fund a topmodelka v jedné osobě

Večeru však vévodily topmodelky v čele s Petrou Němcovou, která nadaci Happy Hearts Funds v roce 2005 založila. Navzdory neodolatelným úsměvům, kterými Petra tradičně nešetřila, je pro ni haitské tsunami velmi bolavou vzpomínkou, ničivý živel jí totiž tehdy sebral snoubence britského fotografa Simona Atleea a sama navíc utrpěla vážná zranění.

Topmodelky spolu s uměleckou ředitelkou značky Chopard Caroline Scheufele předvedly šperky z nové kolekce High Jewellery.

Petra Němcová předvádí špery Chopard
Petra Němcová se tak na červený koberec ozdobila platinovým náhrdelníkem s velkým hruškovitým diamantem a kamenem markýzového brusu (celkem 95 karátů) a diamantovými náušnicemi z 18karátového bílého zlata. Dokonalý set završil náramek z platiny, ozdobený diamanty hmotnosti 35 karátů.

Také modelka Chopard se vyzbrojila šperky Chopard

Modelka Coco Rocha pak dala přednost náramku z 18kt zlata a 35karáty diamantů, na prst potom navlékla velký prsten z bílého zlata, zdobeného třemi proudy diamantů briliantového brusu o hmotnosti 6 karátů.

Večerem se mimo jiné nesly písně proslulé zpěvačky Sheryl Crow, která ale také okusila roli modelky a předvedla šperky Chopard. Konkrétně to byl pár náušnic s 15kt diamanty hruškovitého brusu, safírem a morganitem v růžovém zlatě ryzosti 18 karátů spolu s prstenem s diamanty, vysázenými na základě z růžového zlata.

Zpěvačka Sheryl Crow Karlie Kloss a diamantové náušnice Chopard

Karlie Kloss pro změnu předvedla diamantové náušnice z platiny a také náhrdelník z nejdražšího kovu, zdobený linkou bílých diamantů hmotnosti 9 karátů.

Za večer se podařilo vybrat celkem 2,5 milionu amerických dolarů, které nadace Happy Hearts Fund využije k výstavbě škol v lokalitách, jež byly postiženy přírodními katastrofami. Doposud se jich podařilo vybudovat 85 a Petra Němcová doufá, že se do konce roku tento počet zaokrouhlí na rovnou stovku tak, aby na každý rok fungování nadace připadlo úspěšně vybudovaných deset škol.