Jediný hodinářský časopis, který měl stánek na právě skončené výstavě Hodiny a Klenoty (13. až 15. září 2018) byla naše redakce Hodinky & Šperky. Nechtěli jsme si nechat ujít možnost dát šanci našim čtenářům setkat s redakčním kolektivem, popovídat si o hodinkách, koupit si starší čísla našeho časopisu, která některým našim čtenářům chybí, stejně jako předplatit si ta budoucí.

Jsme rádi, že jsme se sešli s fandy hodinek na již 27. ročníku této mezinárodní výstavy, které jsme pravidelnými účastníky. Jistě, byla, pokud jde o časomíry, poměrně hodně skromná. Což ale nic nemění na tom, že každé setkání s časomírami za to stojí.

Takže kdo přišel, viděl hned několik novinek. Lákadlem rozhodně byl například jediný kus automobilu Lotus a k němu od pražské hodinářské značky Prokop & Brož vyrobená časomíra. Mezi novinky této dvojice patří modely s retrográdními ukazateli Regutron nebo Treos, stejně jako klasický model Nobles 4 s mimostřednou sekundovou ručkou na pozici 4-5.

Sousedy“ byla společnost Elton hodinářská, která představila nový model Republika, na jehož designu se podíleli návrháři ze studia Olgoj Chorchoj a Marvil. Pro příznivce sportovních hodinek byl lákadlem Orlík 2018 s černým povlakem pouzdra.

Nepřehlédnutelný byl také stánek 4PM s řadou značek. Dominoval jim švédský Kronaby. Prezentovaly jak samotné smart watch hodinky s ručkovým zobrazením funkcí, tak i náš časopis, kde jsme zveřejnili reportáž z návštěvy této přitažlivé značky v její centrále ve Skandinávii.

Čtveřice vystavovatelů ve společném stánku prezentovala celou plejádu hodinářských značek jako: švýcarské Armin Strom a Vulcain, francouzský MAT, německý Lehmann, slovenský Biatec, švýcarský Epos nebo Xemex a další. Pražský Diax navázal hlubší spolupráci s německou značkou Dugena a představil obsáhlou nabídku tohoto tradičního producenta. Například klasické modely se strojky Unitas. Naopak ryze sportovní, letecké byly od značky AVI 8.

Náš stánek také přivítal milé hosty, jako byl Vlastimil Harapes, ambasador značky Armin Strom. Stejně tak hodináře, jako Ondřej Berkus. S nímž jsme strávili pěkné chvíle nad jeho budoucím strojkem věčného kalendáře, který tvoří. Věří, že až přijde na další výstavu hodinářských značek – SEW Brno (19. a 20. října 2018), bude již mít hotové hodinky na zápěstí.

Na výstavě v Brně nebudeme chybět opět ani my, tedy redakce časopisu Hodinky & Šperky, protože jsme garanty doprovodného programu, včetně odborných přednášek. A je nač se těšit, bude jich opět zhruba desítka a nebude mezi nimi chybět tradičně trojice: Libor Hovorka, bývalý technický šéf hodinářské značky Elton hodinářská, Jaromír Ondráček, pedagog jediné hodinářské školy v Čechách a Igor Sirota, šéfredaktor našeho časopisu Hodinky & Šperky.

Budeme se těšit na další setkání s vámi – milovníky hodinek.