Společnost Bulgari na mezinárodní tiskové konferenci spojené s  inaugurací výstavy fotografií a videí Fabrizia Ferri „Stop. Think. Give.“ minulý týden v Římě oznámila, že prodejem prstenu na podporu organizace Save the Children získala již více než dvacet miliónů dolarů (16 milionů euro), které pomáhají zlepšit životní podmínky dětem ve dvacítce zemí celého světa.

Prsten na podporu organizace Save the Children

Spolupráce Bulgari a Save the Children se datuje od roku 2009, kdy byl při příležitosti 125. výročí Bulgari uveden na trh stříbrný prsten na podporu fondu. Z každého prodaného kusu je devadesát dolarů (sedmdesát euro) odvedeno na konto organizace Save the Children. Po téměř čtyřech letech spolupráce je dnes partnerství Bulgari a Save the Children silným poutem. Hlavním cílem projektu je poskytovat kvalitní vzdělávací příležitosti vedoucí k pozitivní změně v životech dětí se zvláštním důrazem na rostoucí chudobu a obtížně zasažitelné komunity měst v citlivých, politicky nestabilních nebo přírodními pohromami postižených oblastech. Díky podpoře Bulgari se projekt Save the Children protnul s osudy více než pěti set tisíc dětí a proškolil na osmnáct tisíc učitelů v tisícovce škol, z nichž mnohé se nacházejí v konfliktních oblastech v zemích jako Albánie, Afghánistán, Bolívie, Bosna a Hercegovina, Brazílie, Čína, Kolumbie, Demokratická republika Kongo, Haiti, Indonésie, Indie, Itálie, Mexiko, Černá Hora, Japonsko, Keňa, Pobřeží slonoviny, Jižní Súdán, Tunisko nebo Uganda. Část peněz je rovněž věnována na programy ve Velké Británii a USA.

Nová ambasadorka Zhang Ziyi

Michael Burke, CEO společnosti Bulgari, na tiskové konferenci představil novou mezinárodní ambasadorku iniciativy Bulgari Save the Children, čínskou herečku Zhang Ziyi. Zhang Ziyi hrála v mnoha ceněných filmech, např. Tygr a drak, Klan létajících dýk, 2046 nebo Gejša. Zhang  je vášnivou zastánkyní spolupráce Bulgari a Save the Children a bude aktivně podporovat vzdělávací programy.

Stephen Dorff

Světově uznávaný fotograf Fabrizio Ferri je autorem fotografií, které prezentují prsten Save the Children a na nichž se objevilo již více než sto třicet osobností odhodlaných přispívat na kvalitní vzdělávání potřebných dětí po celém světě. Mezi osobnosti, které vyjádřily podporu Bulgari Save the Children, patří například Sting, Ben Stiller, Willem Dafoe, Terence Howard, Ronaldinho, Jessica Biel, Olivia Wilde, Jason Lewis, Valeria Golino, Isabella Rossellini, Debra Messing, Matteo Garrone, Dante Ferretti a Francesca Lo Schiavo.

Francesco Trapani and Michael Burke

Tisková zpráva