Který ze tří výrobců, jejichž názvy začínají na písmeno P, vás nejvíce zaujme, to je na vašem zaměření. Trojice: Panerai, Parmigiani Fleurier a Piaget každopádně na 24. ročníku SIHH v Ženevě zaujala. Čím?

Panerai, to jsou tradičně dvě řady – Radiomir a Luminor. Připomeňme, že oba názvy přímo souvisejí s luminiscenčními materiály použitými pro číselníky. Letošní řada Radiomir odkazuje na třicátá léta minulého století modelem Radiomir 8 Days GMT Oro Rosso, který je poměrně výjimečný tím, že nepoužívá tradiční arabské číslice sendvičového číselníku, ale jen 4 indexy. Tak je dost prostoru pro datumovku, zobrazení dopoledne a odpoledne, 24 hodin i lineární indikaci 8 denní rezervy chodu. Použit je totiž kalibr P.2002/10 s energií na 192 hodin chodu. Série 300 kusů. Řada Luminor zase přišla s modelem 1950 Left - Handed 3 days. Název mluví za všechno.

Panerai Caliber P2002

Panerai Radiomir 8-Days GMT Oro Rosso

Od roku 2000 se datuje partnerství hodinářů Parmigiani Fleurier a výrobců unikátních automobilů Bugatti. Dosud vznikly 4 základní modely inspirované vozy Bugatti. Pátým je poslední novinka Aerolithe Flyback Chronograph (podrobnosti v časopisu Hodinky & Šperky, který je právě v prodeji). Působí neokázale, zato s krásnými detaily přímo odvozenými z karoserie rojenu kupé Bugatti Aerolithe. Byl vytvořen z křemíkové vysoce těkavé slitiny a proto s originálním švem nikoliv svařovaným ale nýtovaným. Právě tento tvar najdete na nožkách flyback chronografu. Navíc v těch levých jsou umístěna tlačítka spouštění a nulování stopek. Kalibr PF 335 má průměr 30,3 mm a výšku 6,81 mm a pracuje na frekvenci 28 800 polokmitů/h.

Parmigiani Bugatti Aerolithe

Z celkem 35 vlastních kalibrů má Piaget 23 ultratenkých a 12 „rekordmanů“. Jedno ale Piagetu stále unikalo: vůbec nejtenčí hodinky na světě. A to se rozhodla značka letos změnit novinkou Antiplano 38 mm 900P. Hodináři se rozhodli jít jedinou možnou cestou, použít dýnka vlastně jako základny pro strojek 900P. Výsledek – hodinky i s pouzdrem mají pouhých 3,65 mm. Stačí to na titul nejtenčích mechanických hodinek na světě?

Kalibr 900P

Piaget Altiplano 38mm 900P

Čtěte příští číslo časopisu Hodinky & Šperky a dozvíte se více než je běžné informace. A v pondělí 20. ledna v den zahájení SIHH se na našem webu dočtete o poslední pětici značek a jejich novinkách…