Poslední skupina značek, které vystavují na 24. ročníku SIHH v Ženevě, které vám chceme představit, je trochu nesourodá. A tak ji velmi schematicky rozdělíme následovně: módně orientované značky Ralph Lauren a Van Cleef & Arpels. Pak hodinářští novátoři: Richard Mille a Roger Dubuis. No a nakonec největší klasika ze všech – Vacheron Constantin.

Když někam nějakou značku „zaškatulkujete“, už abyste to měnili. To je přesně případ Ralph Lauren Watch & Jewelry Company. Proč? Už jednou značka představila model inspirovaný vozem Bugatti Atlantic Coupé Typ 57SC z roku 1938, který vlastní sám americký tvůrce. V roce 2011 to byl kus Wood Dial. Měl úspěch, a tak – příběh pokračuje. Téma se opakuje: použití dřeva jako z palubní desky kupé Bugatti, ale novým prvkem jsou nadměrná číslovka 12 a na pozici 6… tourbillon. Jde o Sporting Automotive Flying Tourbillon. A pak že módní hodinky… Podobně je velmi těžké zařadit jen mezi šperkařské kusy od Van Cleef & Arpels, když má tak komplikované modely jako ty, jejichž strojky postavil Agenhor, tedy hodinářské studio Jeana-Marca Wiederrechta. Právě on pro letošní rok získal od pořadatele SIHH, tedy Foundation de la Haute Horlogerie, ocenění osobnosti roku.

RL_SPORTING_AUTOMOTIVE_FLYING_TOURBILLON

Richard Mille kromě jiného na letošním SIHH představil použití NTPT (North Thin Ply Technology), tedy laminátového kompozitu na pouzdro hodinek. A to poprvé v historii hodinářství. Přitom materiál je už znám například pro plachty superrychlých jachet, zavěšení kol vozů F1… Do něj je nyní „oděn“ už známý model RM 011 Automatic Flyback Chronograph.

NTPTCase%20copy

 rm011-ntpt-v01-161013-cmyk-6eff9

Unikátní materiál (křemík) vloni zvolila pro Excalibur Quatuor značka Roger Dubuis. Časomíra se čtveřicí krokových ústrojí v pouzdře z křemíku jen v sérii 3 kusů byla za cenu 1 milionu CHF. Na tento kus samozřejmě nechce výrobce zapomenout, takže připravil verzi s černým DLC titanovým pouzdrem. I pro ni platí – jeden kus vyžaduje asi 2400 hodin práce, takže se Quatuorů ročně prostě ani nedá vyrobit více než 35 až 40 kusů. Letošní titanová verze je limitována celkem 188 kusy.

Excalibur Quatuor

Roger Dubuis Excalibur Quatuor Titanium DLC

Pokud bychom to značně zjednodušili, pak největší hvězdy na stánku Vacheron Constantin letošního ročníku jsou vlastně také mimo jiné věcí materiálů. Například novinka Malte Trourbillon High Jewellery má totiž pouzdro pokryté celkem 418 bagetovými diamanty. A třeba další kus z ikonické řady Malte – Malte Tourbillon Excellence Platine má pouzdro z platiny. O tom dává vědět označením P 950 mezi indexy číslo 4 a 5. Pouzdro má rozměr 38 x 48,24 mm a výšku 12,73 mm. Uvnitř pouzdra je kalibr s ručním nátahem 2795. Půjde jen o 50 kusů a připravit si na něj musíte asi 5,2 milionu korun.

Vacheron Constantin Malte Tourbillon Excellence Platine

Představili jsme vám tedy novinky všech značek, které vystavují na SIHH. Věřte ale, že jde o pouhou ochutnávku. Chcete-li vědět vše o novinkách nejznámějších švýcarských luxusních značek, rozhodně si nezapomeňte koupit další číslo časopisu Hodinky & Šperky.

Van Cleef and Arpels Pont des Amoureux

Na našem webu se pak dozvíte zítra o druhé z velkých lednových událostí – výstavě WPHH. Takže zítra…