Ulysse Nardin v Singapuru

27. Červenec 2010

Hledání. Tentokrát není řeč o hledání nových materiálů nebo technik, což by k Ulysse Nardin, který je na scéně už 160 let jaksi „sedlo“, ale o hledání zákazníků. Asie doslova prahne po luxusních hodinkách. Takže – osobně majitel společnosti pan Rolf Schnyder jel… »

Renato a tyranosaurus

23. Červenec 2010

Renato Watches, podobně jako řada dalších značek na přelomu června a července představuje svoje nové kolekce. V Renato Collezioni se objeví například zbrusu nový model T-rex a Vulcan. Jak píše samotná značka – pro zákazníky určitě „vzrušující střídání“. Tedy… »

Storm Skeli Metal

22. Červenec 2010

Jen se nebát dát všechno na odiv, tímto heslem se možná řídí model Skeli Metal od britské značky Storm. Ukazuje totiž část soukolí a oscilátor, na které se díváte výřezem v číselníku. Tento dámský model je mechanický s automatickým nátahem. Použitý strojek je… »

Modř: Catamaran a Ladoire

21. Červenec 2010

Také podle aktuální nabídky hodinářských firem okamžitě poznáte, že máme před sebou teplé léto. S nabídkou časomír s modrými číselníky asociujícími modř oblohy a moře se roztrhl „pytel”. Rozhodně nám nejde o porovnání dvou modelů, o nichž bude následně řeč,… »

Hodinky s nosorožcem

20. Červenec 2010

Jakmile toto vyslovíte, asi většina ví, že je řeč o módní americké značce Marc Ecko, která nese jméno známého podnikatele ze světa počítačových her, oblečení, doplňků a také hodinek. Mají výrazný styl (výrobce uvádí, že jsou určeny pro zákazníky od 15 – 35 let).… »

Hublot slaví třicátiny

19. Červenec 2010

Model King Power Tourbillon Manufacture je vlastně dvojí oslavou – třiceti let značky Hublot (proto série 30 kusů) a zároveň alespoň malou satisfakcí pro zaniklé studio BNC Concept, které tourbillon pro Hublot navrhlo. Jeho 30 zaměstnanců po krachu našlo místo právě u… »

Consul Heritage

15. Červenec 2010

Nezapomínat na minulost, to je zásada, které se drží i značka Consul a její novinka nazvaná Heritage. V ocelovém pouzdře o průměru 42 mm je švýcarský strojek (zřejmě varianta ETA 2834) s rezervou chodu 43 hodin, se zobrazením dne na pozici 12 a data na pozici 6. Sklíčko je… »

Android jako skeleton

13. Červenec 2010

Americká značka Android je jedna z těch, které, nejen tam „za velkou louží“, volí známý recept na úspěch: přitažlivý design, levnou mechaniku Sea-Gull a přitažlivé ceny. Takovým kouskem je třeba Naval Mechanical Skeleton - AD446.  Je osazen mechanickým strojkem Sea-Gull… »

3x Maurice Lacroix na on-line aukci

8. Červenec 2010

Tři unikátní kusy na základě modelu Maurice Lacroix Pontos Décentrique GMT vytvořili: francouzský návrhář Nicolas Gwenaël, designér Arik Levy a módní návrhářka Neil Barrett. Tyto troje hodinky pak byly prodány na on-line aukci za více než 21 500 švýcarských franků, které… »

Steinhart Triton

6. Červenec 2010

Steinhart Triton 100ATM je pěkný kousek za pěkné peníze (560 euro, ve verzi Black + 10 euro). Pouzdro o průměru 45 mm a výšce 14 mm má hmotnost 195 gramů, černá luneta má kvalitní diamantový povlak DLC. Zajímavý je především tím, že mluvíme o mechanice s voděodolností 1000… »