Seiko Velatura: Pocta lodím

14. Říjen 2010

Mezinárodní třída 49er, to jsou nejrychlejší plachetnice, které se účastní i olympijských her. Dosahují rychlosti přesahující 25 uzlů. Partnerem svazu sdružujícího tyto jachtaře je hodinářská společnost Seiko. A to už od roku 2007. Čtvrtý rok spolupráce jachtařů a… »

Maurice Lacroix: 36 kusů

12. Říjen 2010

Maurice Lacroix je sponzorem Curyšského filmového festivalu, který má za sebou teprve 6. ročník (koná se 11 dnů od 23. 9. do 3. 10.), a přesto přilákal loni 37 000 diváků. A jako každý rok, i letos připravila hodinářská manufaktura zrozená teprve v roce 1975, limitovanou sérii… »

Výstava Hodiny a klenoty

1. Říjen 2010

Do 3. 10. bude výstaviště v Holešovicích patřit hodinám, hodinkám, klenotům, stejně jako prodejní výstavě starožitností. Celkem je pro návštěvníky připravena plocha 1512 metrů čtverečních. Přihlášených vystavovatelů je pro výstavu Hodiny a klenoty 2010 (koná se již… »

IWC Ingenieur za 30 800 €

28. Září 2010

Platinová verze Ingenieur Automatic Edition Adventure Ecology je nabídnuta na aukci věnované na ekologické projekty podporované značkou IWC. Přitom základní model v oceli je za 6600 euro. Běžná cena platinového kusu pak je - 34 500 euro. Ovšem kdo přihodí více, přispěje na… »

Harry Winston: Midnight Chrono Tourbillon

23. Září 2010

Řada Midnight společnosti Harry Winston není v nabídce této luxusní značky, proslavila se také omezenými řadami nazvanými Opus, žádnou novinkou. Zato její poslední provedení Midnight Chrono Tourbillon „voní novotou“. Samozřejmě mu nechybí typický tvar pouzdra, stejně jako… »

Hodinky, které čas nesdělí

16. Září 2010

Německá designérka z Berlína Denise Julia Reytan se světu rozhodla dokázat, že tvrzení méně znamená více, je opravdu pravdivé. Její nově navržená kolekce náramků nazvaná T1MEPEACE totiž vypadá téměř jako hodinky, ovšem chybí jim to nejdůležitější, totiž… »

Glashütte Original: Sportovní hodinky

14. Září 2010

Sport Evolution M od německého Glashütte Original je v jistém smyslu výjimečný, protože mluvíme o dámském ryze sportovním kusu. Dodejme, že za cenu pro tuto značku velmi přijatelnou – od 4850 €. Dámský kus vychází zcela ze stylu pánských sportovních hodinek řady Sport… »

Yvan Arpa šéfem Jacob & CO

9. Září 2010

Unikátní designér, který proslavil značku Romain Jerome, šokoval svět modely své značky Artya (třeba s kusem s číselníkem ze zkamenělého prehistorického výkalu) opět míří dál. Tentokrát do americké firmy Jacob & CO. Bude to zajímavé spojení, protože bude jako… »

Panerai aplikace pro iPhone

7. Září 2010

Pokud máte rádi hodinky Panerai, pak budete milovat nový nástroj, který můžete použít pro přístup do světa svých oblíbených hodinek. Mluvíme o nové aplikaci vytvořené Officine Panerai pro iPhone. Nabízí širokou škálu fotek a informací o nejnovější kolekci hodinek, které… »

Tiret trochu šokuje

2. Září 2010

Tahle newyorská značka u nás není právě známa, ostatně stejně jako v samotné Evropě. Nicméně, po prvním představení na basilejské přehlídce hodinek Baselworld se jí otevřely dveře k novým zákazníkům. Tiret New York se nechlubí nejen hodinářskou a šperkařskou výrobou,… »