Aldo Magada nově prvním mužem značky Zenith

8. Červenec 2014

Švýcar Aldo Magada od prvního července oficiálně nastoupil do pozice prezidenta a generálního ředitele známé hodinářské manufaktury Zenith. Ve funkci, do níž byl jmenován již v květnu, střídá Jeana-Frederica Dufoura, který se stal ředitelem značky Rolex. Aldo Magada… »

Nixon: Jako jantar

21. Leden 2011

Nixon je jednou z originálních amerických značek doplňků, oblečení, ale i hodinek. Jedním z nových modelů, který nás zaujal je 42-20 Chrono v celkem 12 barevných kombinacích. Nás překvapila varianta imitující jantar, a to jak na lunetě, tak na dílech kovového tahu. Průměr… »

Catamaran Seal

6. Leden 2011

Pět provedení číselníku, několik barev řemínků speciálně vytvořených pro vyšší voděodolnost, ocelové pouzdro vodotěsné do 200 metrů. To jsou základní charakteristiky Catamaranu s označením Seal 8051, který se dostává na trh. Pouzdro je o průměru 42 mm, strojek je… »

Odešel Luigi Macaluso

30. Prosinec 2010

Jeho jméno zná každý milovník hodinek Haute Horlogerie. Mluvíme o majiteli Sowind Group, tedy mateřské společnosti zastřešující značky Girard-Perregaux a JeanRichard. Tato vůdčí osobnost nečekaně odešla ve věku 62 let. Uvedli to ve středu, 27. 10. rodina a zástupci firmy. Dva… »

Romain Jerome: Reklama prodává!

23. Prosinec 2010

Věčná pravda, tak bychom mohli označit myšlenku, že bez reklamy svoje dobré výrobky neprodá ani ta nejlepší hodinářská značka. Ale co, to je známá věc... Jenže jaká reklama? Dobrá, vtipná… Další přídomky o reklamě jsou už na vás. A kdo to posoudí? Například… »

IWC: Portuguese Perpetual Calendar Limited Edition 2010

16. Prosinec 2010

Řada nazvaná podle portugalských obchodníků, kteří si svého času (v roce 1939) objednali u IWC hodinky s velkými průměry vhodné pro mořeplavce, dostala později označení Portuguese a jejich vrcholem je, kromě jiného, věčný kalendář. Limitovaná sérii 100 kusů s… »

Chaumet: Také pocta Chopinovi

9. Prosinec 2010

Polský skladatel a klavírní virtuóz Frederic Chopin prožil svůj život ve Francii, kde je nesmírně populární. Takže neudiví, že i původem francouzská značka Chaumet si připomíná 200. výročí jeho narození. A to modelem Dandy Edition Metronome. Řada Dandy s originálním… »

Ernst Benz: Ocenění designérovi

2. Prosinec 2010

Svět je vskutku globální. Americká značka Ernst Benz, kterou založil podnikatel ruského původu Leonid Khankin, vyrábějící ve Švýcarsku, vydala sérii věnovanou svému designérovi Johnu Varvatosovi, původem z Řecka. Model nazvaný John Varvatos Limited Edition ChronoScope je… »

Devon: Americká rarita

25. Listopad 2010

Myšlenka je to zajímavá, i když rozhodně ne nová – zobrazovat čas pomocí běžících kaučukových pásů. Něco takového v kombinaci s tourbillonem, minutovou repeticí, a tedy mechanicky, nabízí Christophe Claret. Takže? Překvapením je Devon i proto, že jde o americkou… »

Catamaran není jen loď

23. Listopad 2010

U nás méně známá značka Catamaran se nechce zpronevěřit svému názvu, takže tomu odpovídá základní voděodolnost všech jeho modelů. Tak je tomu i u novinky Pro 200 8064. Jde o sportovní kus s masivním ocelovým pouzdrem o průměru 47 mm s masivní jednosměrně otočnou lunetou.… »