Aldo Magada nově prvním mužem značky Zenith

8. Červenec 2014

Švýcar Aldo Magada od prvního července oficiálně nastoupil do pozice prezidenta a generálního ředitele známé hodinářské manufaktury Zenith. Ve funkci, do níž byl jmenován již v květnu, střídá Jeana-Frederica Dufoura, který se stal ředitelem značky Rolex.

Aldo Magada se stal prezidentem značky Zenith

Aldo Magada není v hodinářském průmyslu žádným nováčkem, během více než třicetileté kariéry totiž působil v mnoha známých firmách hodinářského světa. Naposledy měl na starosti mezinárodní prodej a vývoj u značky Breitling, kde působil od srpna 2010.

Spojení se světem švýcarského hodinářství ale přišlo mnohem dříve, Magada jako absolvent univerzity v Lausanne a La Jolla University v San Diegu, začal pracovat v koncernu Swatch Group již v roce 1984.

Tam nejprve čtyři roky vedl marketing značky Piaget, manufaktury, jež je proslulá extraštíhlými hodinkami. V letech 1993 až 1997 byl viceprezidentem marketingu u Omegy. Právě tam působil po boku J.C. Bivera, současného šéfa hodinářské divize koncernu LVMH, kam vedle značky Zenith patří TAG Heuer a Hublot. Za zmínku z jeho bohaté kariéry jistě stojí i pozice prezidenta značky Gucci nebo manažera v Technomarine.